Czy warto kupić telefon z dużym ekranem?

0
188

Na przestrzeni kilku ostatnich lat telefony stały się urządzeniami, których działanie jest o wiele bardziej złożone i nie opiera się jedynie na wykonywaniu połączeń telefonicznych. Stąd wraz z rozwojem technologii urządzeń mobilnych zaczął także zmieniać się ich rozmiar. Łatwiejszy dostęp do szybkiego internetu, a do tego aktywny tryb życia wielu z nas sprawia, że większość rzeczy chcemy mieć w zasięgu swojej ręki. Jednocześnie zależy nam na tym, aby zajmowały one jak najmniej miejsca. Rozwiązaniem może okazać się telefon z dużym ekranem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Telefon z dużym ekranem – czy to przeżytek?

Telefony komórkowe na przestrzeni lat zmieniły się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale przede wszystkim wyglądu. Większość z nas z pewnością pamięta niewielkie aparaty, które w większości umożliwiały jedynie dzwonienie i wysyłanie wiadomości tekstowych. Oczywiście w niczym nie przypominały one smartfonów, z których korzystamy dzisiaj. Co więcej, w przeciągu ostatnich lat bardzo popularne stały się telefony z dużym ekranem. Wygląda na to, że moda na telefony z dużym wyświetlaczem trwa do dziś, a niektórzy producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to większych modeli.

Czy telefon z dużym ekranem to zawsze dobre rozwiązanie? To zależy. Wybierając nowy smartfon, warto mieć na uwadze, że jest to urządzenie, które często trzymamy w swojej dłoni. Czynność ta nie powinna być dla nas jako użytkowników niekomfortowa czy co gorsza powodować bólu. Stąd zarówno waga, jak i rozmiar smartfona powinien być dopasowany do naszych potrzeb, ale i rozmiaru dłoni.

Telefon z rozkładanym ekranem

Telefon z dużym ekranem jest przydatnym i wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach, jednak równocześnie zwyczajnie może okazać się niepraktyczny. Duży telefon trudno zmieścić do kieszeni bez ryzyka jego wypadnięcia, a często może nie zmieścić się również w niewielkiej torebce. Jeśli zależy nam na posiadaniu smartfona z dużym ekranem, ale jednocześnie nie chcemy, by zajmował on zbyt dużo miejsca, ciekawym wyborem może okazać się telefon z rozkładanym ekranem, na przykład Samsung Galaxy Z Fold3 5G.

Obecność rozkładanego ekranu w smartfonie przydaje nam się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim to duże udogodnienie w trakcie pracy. Przykładowo Samsung Galaxy umożliwia korzystanie z trzech aplikacji jednocześnie, co w przypadku prowadzenia firmy może okazać się nieocenione. Rozkładany ekran to także dobry wybór, jeśli w wolnym czasie oglądamy na telefonie filmy lub gramy w gry.

Smartfon zamiast tabletu

Smartfon zamiast tabletu? To możliwe. Telefon z rozkładanym ekranem może okazać się przydatny także w sytuacji, gdy zależy nam zmniejszeniu liczby urządzeń mobilnych, z których korzystamy. Warto pamiętać, że smartfon o odpowiednich parametrach i z odpowiednio dużym ekranem umożliwi nam zarówno pracę, jak i rozrywkę na wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here