Dlaczego warto odnawiać meble zamiast kupować nowe?

0
756

Renowacja stolika kawowego, obijanie kanapy, skręcane przez stolarza szafy na wymiar z ze starej komody zamiast sklepowych mebli? Usługi stolarskie cieszą się obecnie dużą popularnością, a zwłaszcza odnawianie. Dzięki temu można niedrogo przywrócić dawny blask ulubionym meblom lub przerobić je idealnie pod wymiar.

Renowacja mebli to ekonomiczne rozwiązanie

Pierwszym niezaprzeczalnym plusem renowacji mebli jest oszczędność. Ładne, wysokiej jakości kanapy czy stoły nie są niestety najtańsze. O wiele mniej wyniesie Cię obijanie starych mebli niż kupowanie nowych. Nie jest tajemnicą, że kiedyś przedmioty wykonywano solidniej, a nie tak, by popsuły się zaraz po upływie czasu gwarancji. Dlatego wiele starych mebli wymaga niewielkich poprawek i lekkiego odświeżenia, by mogły ponownie pełnić swoją funkcję. Czasem wystarczy jedynie odnowić front danego mebla, a będzie wyglądał jak nowy. Obojętnie, czy za naprawę weźmiesz się sam czy zadzwonisz do specjalisty – i tak zapłacisz mniej niż w sklepie.

Meble przerobione na wymiar

Współczesny człowiek jest bardzo świadomy swoich potrzeb i nie zadowala się byle czym. Dzięki kreatywnej obróbce mebli można dosłownie skroić wnętrze swojego domu na własną miarę. Nie ma żadnego powodu, by spędzać całe dni na poszukiwaniu idealnego wypoczynku czy półki, która zmieści się w wąskim kącie sypialni. Równie dobrze możesz zlecić wykonanie szafy na wymiar z wykorzystaniem np. desek starej meblościanki, modyfikację wysokości biurka pod wzrost czy wykonanie idealnie wygodnego łóżka.

Unikalny styl odnowionych mebli

Produkowane masowo meble mogą być piękne, jednak nigdy nie będą unikalne. Trudno jednak o niepowtarzalność, kiedy oferty popularnych sklepów meblarskich ukierunkowane muszą być na ilość. Renowacja mebli to zatem świetne rozwiązanie dla chcących wprowadzić trochę oryginalności w swoje codzienne otoczenie. Klient sam decyduje, jak będzie wyglądać umeblowanie sypialni czy salonu. Z pomocą doświadczonego stolarza można stworzyć coś autorskiego, idealnie skorelowanego z gustem, nietuzinkowego. To także budżetowa opcja dla estetów, którzy lubią szperanie po pchlich targach i sklepach z antykami. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć prawdziwe perełki, a wzornictwo z czasów PRL jest ostatnio w modzie – nie tylko wśród hipsterów.

Obijanie mebli

Niekiedy nie trzeba dużych przeróbek, by odświeżyć wygląd mebla. Najprostszą czynnością, którą można wykonać jest zmiana tapicerki i dopasowanie koloru i stylu obicia do wnętrza. Obijanie mebli nie jest bardzo skomplikowane, więc dla wprawionych majsterkowiczów może być zajęciem na popołudnie. Jeśli nie ma się jednak takich zdolności, to lepiej znaleźć profesjonalnego stolarza specjalizującego się w renowacji lub tapicera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here