Jak i czym czyścić białe trampki, żeby nie zżółkły?

0
721

Białe trampki to model sportowego obuwia, który nigdy nie wychodzi z mody. Są stylowe i wygodne, jednak szybko ulegają zabrudzeniom. Aby ulubione trampki jak najdłużej zachowały świeży wygląd, warto zapoznać się z kilkoma zasadami ich czyszczenia. Szeroki wybór trampek oferuje marka Converse. Obuwie zyskało popularność na całym świecie dzięki ponadczasowemu fasonowi i wygodzie, jaką zapewnia podczas noszenia.

Buty marki Converse dziecięce, męskie i damskie dostępne są w przeróżnych fasonach i kolorach, w tym także w klasycznej i uniwersalnej bieli. Na jasnych trampkach niestety wszelkie zabrudzenia są bardziej widoczne, dlatego aby zachowały swój oryginalny wygląd na dłużej, należy zapoznać się ze skutecznymi sposobami ich prania.

Dlaczego białe trampki żółkną?

Powodów żółknięcia białych trampek może być wiele. Najczęściej jest to wynik nieprawidłowego sposobu ich czyszczenia. Trampek nie należy bowiem prać w pralce, zwłaszcza w wysokiej temperaturze, która może spowodować wyciek kleju obuwniczego, a ten z kolei pozostawia na ich materiale nieestetyczne żółte zacieki. Ponadto buty mogą zżółknąć w wyniku suszenia ich w pełnym słońcu bądź na gorącym kaloryferze.

Czym czyścić białe trampki?

Do czyszczenia białych trampek można użyć wielu preparatów, z których większość znajdzie się w wyposażeniu każdej kuchni lub łazienki. Jasne materiały skutecznie oczyści proszek do prania białych tkanin, delikatne mydło bądź mieszanka w postaci sody oczyszczonej z odrobiną wody. Do usunięcia bardzo silnych plam można dodatkowo użyć kilku kropel wybielacza.

Jak czyścić i suszyć sneakersy w białym kolorze?

Preparat czyszczący najlepiej jest wcierać w materiał przy pomocy miękkiej i lekko zwilżonej szmatki lub gąbki. Nadmiar brudnej piany wystarczy zebrać ręcznikiem papierowym, a resztki detergentu dokładnie wypłukać z materiału czystą i ciepłą (ale nie gorącą) wodą. Po odsączeniu nadmiaru wody z obuwia należy pozostawić je do samoistnego wyschnięcia.

Klasyczne trampki należy suszyć tylko w temperaturze pokojowej, najlepiej wypchane papierem, który pochłania wilgoć, a jednocześnie pomaga utrzymać właściwy kształt obuwia. Podczas procesu suszenia warto również kilkukrotnie wymienić papier na nowy.

Jak wyczyścić gumę w trampkach?

Z zabrudzeniami na gumie trampek świetnie poradzi sobie pasta do zębów. Wystarczy na szorstką gąbkę bądź szczoteczkę do mycia zębów nałożyć odrobinę preparatu i dokładnie szorować w poplamionym miejscu. Nadmiar pasty można spłukać ciepłą wodą, a następnie wytrzeć delikatnie gumę do sucha ręcznikiem papierowym lub bawełnianym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here