Jak i gdzie zorganizować zaręczyny? Inspiracje

0
329

Zaręczyny wymagają wyjątkowej oprawy, gdyż jest to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej pary planującej ślub. Pomysłów jest wiele – każda kobieta może wyobrażać sobie ten dzień inaczej. Podpowiadamy, jak zorganizować zaręczyny, które będą godne wspomnień po latach. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów oraz porad.

Inspiracje na zaręczyny marzeń

Ile par, tyle pomysłów na zaręczyny! Jednak zaplanowanie tej wyjątkowej chwili wymaga przygotowań i przemyślenia. Trzeba ustalić szczegóły, zarezerwować stolik w restauracji albo pobyt w hotelu, zaprosić rodzinę, czy wybrać się po pierścionek zaręczynowy – różowe złoto, wersja bicolor, rubiny lub diamenty zawsze są na topie. To ważne wydarzenie powinno mieć wyjątkowy charakter, dlatego warto zaplanować je starannie, by wszystko odbyło się jak z marzeń.

Możesz zaręczyć się w domu albo w eleganckiej restauracji, zorganizować urlop nad morzem, w SPA lub na rajskiej wyspie, czy też zaplanować lot balonem lub helikopterem. A może szalony spływ kajakowy? Zaplanuj takie zaręczyny, które trafią w gust wybranki i wpiszą się w budżet, jaki możesz na nie przeznaczyć. 

Określ swój budżet i załóż margines

Na początku ustal budżet, jaki jest niezbędny, by zaplanować zaręczyny idealne. Nie musi to być wysoka kwota, wiele zależy od tego, co chcesz zaplanować. Policz wszystko: restaurację, catering lub produkty, kwiaty, pierścionek zaręczynowy – różowe złoto albo białe będzie droższą opcją niż na przykład srebro –  bilety lotnicze, rezerwację w hotelu albo SPA itd., by mniej więcej zaplanować budżet. Pamiętaj o pewnym marginesie na wszelki wypadek, który zapewni bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Dobry plan – zaplanuj wszystko od A do Z

Aby zaskoczyć swoją wybrankę i przygotować idealne zaręczyny, przygotuj listę zadań do wykonania i staranny plan. Możesz skorzystać też ze wsparcia znajomych albo rodziny. Zdecyduj, czy zaręczycie się w domu jej rodziców, w restauracji, malowniczym parku, nad morzem w romantycznej scenerii, a może na wakacjach w odległych rejonach świata? Zainwestuj w ładną oprawę wydarzenia, swój strój i pierścionek zaręczynowy – różowe złoto, opal lub brylant będę dobrym wyborem. Zaplanuj zaręczyny jej marzeń, poproś o radę jej najlepszą przyjaciółkę, siostrę lub mamę. Zdecyduj też, kiedy to nastąpi – ważna jest pora roku, ale może to być też konkretna data, np. Waszego poznania czy pierwszej randki, walentynki lub święta.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Wybór pierścionka jest bardzo ważnym etapem, dlatego zwróć uwagę, jaką biżuterię nosi Twoja wybranka. Jeśli nie znasz rozmiaru jej palca, możesz wziąć do jubilera jej inny pierścionek i spytać go o radę. Jubiler także chętnie podpowie Ci co do jego wzoru, koloru czy doradzi w kwestii aktualnych trendów. Możesz także udać się po wskazówki do jej koleżanek. Zarezerwuj też czas na wizytę w kwiaciarni, by zamówić bukiet jej ulubionych kwiatów, a także w cukierni, w której są najlepsze torty w mieście. Zamów również catering albo poproś o wsparcie rodzinę – pod warunkiem, że planujesz zaręczyny w domu w rodzinnej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here