Jak urządzić mały salon?

0
340

Urządzanie niewielkich pomieszczeń to prawdziwe wyzwanie. Trzeba się wykazać nie tylko myśleniem przestrzennym, ale wziąć pod uwagę również walory użytkowe wnętrza. Nie inaczej jest z salonem, który pełni w każdym domu bardzo istotną funkcję, łącząc w sobie strefę odpoczynku i miejsce biesiadowania.

Strefa relaksu

Salon w każdym domu to miejsce wspólnego odpoczynku, rozrywki czy spotkań. Stanowi więc swoistą strefę relaksu, w której spotykają się domownicy. Musi być zatem odpowiednio urządzony, w sposób dopasowany do jego funkcji. Warto rozważyć zakup mebli rozkładanych, a przede wszystkim stołu. Podczas codziennego korzystania z salonu nie zajmie dużo miejsca, a w przypadku organizowania przyjęcia, w ciągu chwili można go powiększyć.

Podobnie sprawa wygląda z sofą. Idealnym rozwiązaniem jest kanapa rozkładana, która w razie potrzeby może posłużyć za łóżko. Jeśli powierzchnia salonu jest naprawdę minimalna, rozważcie wykonanie mebli na zamówienie. Dzięki temu zyskacie wszystkie elementy wyposażenia dopasowane do wielkości pomieszczenia. W ich zakupie wykorzystajcie pożyczki przez Internet, dzięki którym znacznie zwiększycie pierwotny budżet, przeznaczony na urządzenie salonu.

Łączenie pomieszczeń

Kolejnym pomysłem na zwiększenie powierzchni salonu, jest jego połączenie z kuchnią. Wystarczy wyburzyć ścianę dzielącą te pomieszczenia, aby w mieszkaniu zrobiło się znacznie przestronniej. Wówczas, łącząc funkcję użytkową kuchni z reprezentacyjną salonu, zyskacie spójną przestrzeń. Wystarczy zastosować wspólny element dekoracyjny, który stylistycznie połączy te dwa pomieszczenia i eleganckie, nowoczesne wnętrze gotowe.

Pamiętajcie, że decydując się na wyburzenie ściany dzielącej kuchnię i salon, powinniście subtelnie zaznaczyć granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami. Idealnym rozwiązaniem jest ułożenie kanapy w sposób, który stworzy wyraźny podział na strefy. Można także pokusić się o ustawienie stołu w miejscu połączenia. Te zabiegi najlepiej dopasować do indywidualnego kształtu oraz wielkości pomieszczenia.

Minimalizm

Przy urządzaniu niewielkiego salonu niezbędny jest minimalizm, przede wszystkim w zakresie wyposażenia, ale również w przedmiocie dekoracji. Warto pamiętać, że im więcej drobiazgów zdobiących ściany czy ustawionych na regale, tym mniejsze i ciaśniejsze wydaje się pomieszczenie. Identycznie sprawa przedstawia się z kolorami. Jasne, pastelowe barwy ścian przyczynią się do optycznego powiększenia salonu, a pomieszczenie nie będzie dzięki temu wyglądało przytłaczająco.

W niektórych przypadkach skorzystajcie z pomocy architekta. Wsparcie jest niezbędne szczególnie wtedy, gdy dysponujecie nie tylko małym, ale także zupełnie nieustawnym salonem. Fachowiec pomoże zaaranżować wnętrze tak, aby było estetyczne i funkcjonalne. Koszty konsultacji możecie sfinansować z wykorzystaniem pożyczki przez Internet. Dzięki kompleksowemu projektowi już na etapie wstępnym będziecie widzieć, jak w przyszłości będzie wyglądał salon i czy którykolwiek z elementów chcecie jeszcze zmienić.

Niewielki salon to domena przede wszystkim mieszkań w bloku. Chcąc urządzić go elegancko i stylowo, warto wcześniej przygotować koncepcję pomieszczenia. Z pomocą pożyczki przez Internet możecie zamówić wykonane na wymiar meble, które znacznie ułatwią aranżację wnętrza. Pamiętajcie także o doborze odpowiedniej kolorystyki, która rozświetli i optycznie powiększy salon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here