Jaka jest cena dobrego zegarka?

0
621

Często decydując się na kupno zegarka rozważamy jaki budżet możemy na niego przeznaczyć i jakie są nasze oczekiwania. Rynek jest potężny. Możemy zakupić zegarek w cenie 600 zł oraz taki, który będzie lokatą. Jaki Wybierasz Ty?

Zegarki do 10 tys. zł

Jakość musi mieć swoją cenę. Ta oczywiście może być imponująco wysoka lub tylko nieco wyższa. Co wpływa na cenę zegarka? Załóżmy, że czasomierz kosztuje prawie 10 tys. zł. Za taką cenę musi on pochodzić od jednej z najlepszych marek, które znają się na sztuce zegarmistrzowskiej, i mieć kopertę z wysokiej jakości nierdzewnej stali szlachetnej. W zestawie powinna znajdować się też tarcza wykonana z białej masy perłowej, którą dodatkowo zdobi kilkanaście wysokiej klasy diamentów. Z kolei cyferblat powinien być chroniony najlepszym na rynku, nierysującym się szkłem szafirowym. Za taką kwotę oczekiwać możemy również porządnego paska, np. zrobionego ze skóry aligatora i zakończonego bezpiecznym zapięciem motylkowym, które stanowi gwarancję, że zegarek nie spadnie nam z nadgarstka. Taki gadżet, na który trzeba wydać blisko 10 tys. zł, musi także być wodoszczelny (rzędu 10 atmosfer). Najważniejsze jest to, żeby wytrzymał nie tylko deszcz, mycie rąk, przypadkowe zachlapania, prysznic, ale też pływanie czy snorkeling. Cechy, o których mowa, mają zegarki z serii TAG Heuer Monaco, cena tych czasomierzy waha się od około 7 do 10 tys. zł.

Zegarek w cenie samochodu?

Można także sięgnąć po coś z jeszcze wyższej półki cenowej, czyli po zegarek za prawie 48 tys. zł. Czy to dużo? Znawcy sztuki zegarmistrzowskiej pewnie powiedzą, że dużo, ale warto. Od takiego przedmiotu oczywiście powinniśmy oczekiwać znacznie więcej. Dochodzą tu, poza większością wspomnianych już cech, wskazówki oraz znaczniki przy indeksach pokryte substancją fosforescencyjną, która świeci w ciemności jeszcze długo po tym, jak zegarek opuści zasięg światła. Od modeli w cenie takiego rzędu możesz oczekiwać również przezroczystego dekla, który odkryje przed nami tajemnice 31-kamieniowego, automatycznego kalibru 36, który jest umieszczony na specjalnych amortyzatorach antywstrząsowych. Co ciekawe, właściwość ta jest oparta na podstawowym, legendarnym mechanizmie El Primero szwajcarskiej firmy Zenith, o 50-godzinnej rezerwie naciągu. Do tego klient otrzymuje certyfikat chronometru COSC. Z takimi żądaniami bez najmniejszego problemu poradzą sobie zegarki z kolekcji TAG Heuer Monaco. Cena tych urządzeń, kiedy weźmiemy pod uwagę jej stosunek do jakości, nie jest zbyt wygórowana.

Zegarek na chwilę

Oczywiście można też skusić się na zegarek za, powiedzmy, 600 zł a nawet i mniej. Z pewnością nie możemy liczyć tu na detale i interesujące wzornictwo, a także na zaawansowane drogie mechanizmy czy funkcje, ale za wspomnianą kwotę z pewnością uda się znaleźć coś estetycznego, w tym również modele o sportowym charakterze. To rozwiązanie dla osób, które dopiero nabywają wiedzy o zegarkach, a w przyszłości planują kupić zdecydowanie lepszy jakościowo model.

materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here