Proste malowanie – farby do ścian o dobrej formule

0
479

Kiedy decydujemy się na samodzielne malowanie mieszkania, zawsze liczymy na profesjonalny efekt. A producenci, tacy jak Jedynka, starają się to ułatwić. Sprawdź, jakie właściwości nowoczesnych farb do ścian gwarantują udany remont.

Czym charakteryzuje się nowoczesna formuła farby? Co sprawia, że prace remontowe stają się łatwiejsze, a my jesteśmy z nich bardziej zadowoleni? Poznaj kilka właściwości farb do ścian, dzięki którym remont możesz przeprowadzić szybko i po Twojej myśli.

 

Antyrefleksyjna powłoka

Czasami wystarczy prosty trik, by zadbać o doskonałe efekty malowania. Choć ściany często nie są idealnie proste i gładkie – zwłaszcza, gdy nakładany jest na nie tynk – nawet amatorowi udaje się osiągnąć efekt płaskiej i czystej powierzchni. Zawdzięczamy to antyrefleksyjnym właściwościom powłoki. Dzięki temu kolor nie odbija tyle światła, a ewentualnie niedoskonałości nie są tak widoczne. To złudzenie optyczne, który ma duży wpływ na wygląd naszego wnętrza, a my możemy poczuć się jak mistrzowie malowania!

 

Łatwość nakładania

Odpowiednia gęstość, lepkość i konsystencja. Struktura farby opracowana w laboratorium ma służyć łatwości nakładania. Przede wszystkim jest to odpowiednia gęstość, którą idealnie rozprowadza się na powierzchni przy pomocy znanych narzędzi. Konsystencja sprawia, że farba nie kapie, a tym samym nie ścieka ze ściany i nie tworzą się zacieki. Farby mają też zróżnicowaną lepkość – te nowoczesne doskonale przylegają do podłoża, dlatego przed użyciem należy zadbać tylko o jego odtłuszczenie i oczyszczenia.

 

Wodorozcieńczalność

Nowoczesne farby mają coraz bardziej dopracowane formuły, które wpływają nie tylko na nakładanie, ale też użytkowanie. Powłoki, które tworzą barierę przed zabrudzeniami i umożliwiają zmywanie na mokro, wydają się mniej ekologiczne, ale tak nie jest. Te formuły też są wodorozcieńczalne – jak np. Jedynka Deco&Protect Zmywalna. Możliwość rozpuszczenia farby w wodzie umożliwia nam łatwe umycie narzędzi wykorzystywanych do malowania. Pozwala też łatwo pozbyć się plam z podłogi czy mebli, jeżeli powierzchnie te nie były dokładnie zabezpieczone. Malowanie staje się prostsze, jeżeli przypadkowe maźnięcie pędzla czy wałka możemy od razu zmyć wilgotną gąbką. Wodorozcieńczalność pozwala także bardzo łatwo zmniejszyć gęstość wybranej farby, jeżeli zdecydowaliśmy się na malowanie natryskiem pneumatycznym. Dzięki temu zmniejszamy ilość specjalistycznych specyfików, które należy zakupić przed malowaniem i ograniczamy użycie chemii w domu.

 

Te cechy opracowane przez specjalistów sprawiają, że remont możemy zacząć choćby jutro i uporamy się z nim szybko i skutecznie!

www.farbyjedynka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here