Sposoby na blizny po trądziku

0
656

Trądzik to przypadłość wieku młodzieńczego, z którą zmagał się lub zmagać będzie praktycznie każdy z nas.

O ile nie ma on nasilonej postaci a skóra jest pielęgnowana w prawidłowy sposób objawy te przemijają, nie zostawiając żadnych śladów. Czasem jednak wykwity są naprawdę duże, ropne a my nie umiemy powstrzymać się przed ich mechanicznym oczyszczaniem. Wskutek tego na twarzy, dekolcie i plecach mogą pojawić się blizny po trądziku. Część z nich jest wypukła, inne tworzą w skórze twarzy “dziurki”, nierzadko różnią się kolorem od reszty skóry.

To defekt estetyczny, który może powodować kompleksy i pogarszać nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Sprawdźmy więc czy istnieją sposoby na blizny po trądziku.

Domowe rozwiązania – czasem okazują się skuteczne

Większość osób, które mają problemy związane z bliznami po trądziku zaczyna wykorzystywać domowe sposoby na blizny. W sieci sposobów jest naprawdę wiele – maseczki na bazie drożdży, peelingi z płatków owsianych czy maseczki rozjaśniające z ogórkiem lub cytryną. Nie da się jednak ukryć, że naturalne składniki, choć są bezpieczne nie są w stanie pomóc w regeneracji skóry jeśli blizny są wyraźne.

Żel silikonowy na blizny – skuteczność, na której możesz polegać

Jeśli blizny po trądziku są mocno widoczne lub głębokie domowe metody nie przyniosą oczekiwanych efektów. W takim przypadku warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Jednym z tych, które zasługują na uwagę jest silikonowy żel na blizny. Jego specjalny skład, w którym znajdziemy substancje takie jak polisiloksany oraz dwutlenek krzemu sprawia, że efekty są naprawdę zadowalające zarówno w przypadku świeżych, jak i nieco starszych blizn. 

Podsumowując, jeśli blizny po trądziku są mocno widoczne i sprawiają ci wyraźny dyskomfort warto sięgnąć po sprawdzone produkty, które przynoszą realne, potwierdzone efekty. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja skóra odzyska idealny wygląd.