Stomatolog z powołania, po czym go poznać?

0
510

Gabinety dentystyczne prezentują się o wiele lepiej niż 30 lat temu. Jednak wciąż bardzo wiele zależy od specjalisty, któremu powierzysz swoje uzębienie. Jakie cechy powinien mieć stomatolog z powołania?

Dobry stomatolog zachęca Cię do profilaktyki

Wiele osób ma złe mniemanie o dentystach. Jednak stomatolog, taki jak doktor Ewa Pawlak z gabinetu w Nieporęcie (osiedle Głogi w okolicach Białołęki w Warszawie), to człowiek z powołaniem, któremu zależy na zdrowiu swoich pacjentów. W związku z tym w jej gabinecie znajdziesz nie tylko zabiegi leczące chore zęby, ale przede wszystkim profilaktykę stomatologiczną. W jej ramach pani doktor pokaże Ci, jak prawidłowo myć zęby, oczyści je za pomocą scalingu i piaskowania, a także wykona fluoryzację i lakowanie.

Dentysta z powołania oferuje darmowy przegląd

Stomatologia coraz skuteczniej może zadbać o Twoje zęby. Nowoczesny sprzęt, materiały najwyższej jakości czy szybko działające i mocne znieczulenie zwiększają Twój komfort w trakcie leczenia. Jednak im więcej czasu minęło od ostatniej wizyty, tym trudniej może być Ci przyjść. To normalne i doktor Ewa Pawlak to rozumie, dlatego na zachętę oferuje darmowy przegląd.

Dobry dentysta ma szeroki wachlarz usług

W ramach wizyty w gabinecie dentystycznym poza profilaktyką stomatologiczną możesz skorzystać z takich dziedzin stomatologii, jak:

  • Stomatologia zachowawcza – do której należy profilaktyka i leczenie próchnicy, czyli tak zwanych ubytków. Wypełnienia, nazywane potocznie plombami, pozwolą Ci zachować zdrowie zębów.
  • Endodoncja – znana jako leczenie kanałowe to dziedzina stomatologii, która zajmuje się ratowaniem chorych zębów za pomocą precyzyjnych narzędzi.
  • Stomatologia dziecięca – pedodoncja to nauka obejmująca ząbkowanie, profilaktykę próchnicy i wad zgryzu, leczenie zębów mlecznych, stałych i błony śluzowej. Wbrew obiegowym opiniom należy leczyć nie tylko zęby stałe, ale też i mleczne.
  • Ortodoncja – która koryguje wady zgryzu za pomocą aparatów stałych, ruchomych i lingwalnych (zakładany od wewnątrz). Co ciekawe aparat lingwalny nosiła sama Kate Middleton, nim wyszła za księcia Williama. Pomimo tego, że już wtedy była pod obstrzałem paparazzi nikt nie zauważył aparatu, ponieważ jest on niewidoczny z zewnątrz.
  • Protetyka – służąca odtworzeniu uzębienia za pomocą aparatów stałych, ruchomych i kombinowanych oraz mostów i koron z różnych materiałów, m.in. z akrylu.
  • Stomatologia estetyczna – która łączy profilaktykę stomatologiczną i ortodoncję z wybielaniem zębów. Robi to w służbie uśmiechu, który jest nie tylko zdrowy, ale również świetnie wygląda. Nie ma jednak sensu korzystać z tej dziedziny stomatologii, nim nie wyleczymy wszystkich zębów i nie wyrobimy w sobie nawyku higieny jamy ustnej, do których należy regularne mycie zębów, korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej i czyszczenie zębów nicią dentystyczną.

Stomatolog z powołania lubi i szanuje swoich pacjentów

Dobry lekarz stomatolog zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest przemóc się i przyjść na pierwszą wizytę. Większość osób hamuje wstyd spowodowany aktualnym stanem uzębienia. Te osoby często obawiają się, że dentysta skomentuje go w jakiś złośliwy sposób. Niestety niektórzy mają nawet takie doświadczenia i tym bardziej nie chcą narażać się ponownie na negatywne komentarze. Inne osoby panicznie boją się sprzętu dentystycznego, ponieważ pamiętają jeszcze czasy, kiedy wizyta u stomatologa czy ortodonty wiązała się z dużym bólem. Jednak doktor Ewa Pawlak zna obawy swoich pacjentów i wie, jak im zaradzić. 25-letnie doświadczenie w przywracaniu zdrowego uzębienia i oswajaniu przestraszonych pacjentów pozwala jej stworzyć miłą atmosferę w gabinecie. Przyjdź i przekonaj się sam, że piękny uśmiech jest bliżej, niż myślisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here