Sypialnia z salonem – jak połączyć razem dwie przestrzenie

0
746

Połączenie sypialni z salonem to jedne z najpowszechniejszych zestawień w aranżacji wnętrz. Aby odpowiednio zadbać o tę przestrzeń, przedstawiamy kilka inspiracji, które mogą posłużyć jako rozwiązanie dylematów. Sypialnia z salonem – jak połączyć razem dwie przestrzenie to przydatne wskazówki, dzięki którym urządzanie mieszkania stanie się prostsze.

Funkcjonalne meble do salonu

Aby połączyć sypialnię z salonem warto zacząć od wyboru funkcjonalnych mebli. Muszą one spełniać dwojakie zadanie oraz doskonale się prezentować. Najlepiej, aby miały jak najwięcej szafek, a mniej półek. Dzięki temu będą tworzyć wrażenie minimalizmu, a dodatkowo przy przyjmowaniu gości nie będziesz obawiać się, że Twoje prywatne przedmioty są na widoku. Nowoczesne meble możesz zakupić na https://krakowska31.pl. Znajdują się tam modele, które przypadną go gustu każdemu, a jednocześnie są bardzo ustawne i z pewnością doskonale nadadzą się do stworzenia nietypowych przestrzeni. Specjaliści doradzą Ci jak odpowiednio zaaranżować każde wnętrze. Dostępne są tam również meble kuchenne oraz meble do jadalni.

Składana kanapa

Jednym z najłatwiejszych sposobów na szybkie przekształcenie sypialni w salon jest zdecydowanie się na składane łóżko. Jest to świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, których nie jesteś w stanie podzielić na strefy. W tym zestawieniu składana kanapa będzie pełniła funkcje łóżka po rozłożeniu, a złożona posłuży Ci podczas oglądania TV, czytania czy przyjmowania gości. Możesz przebierać w rodzajach, kolorach, wzorach, a przede wszystkim rozmiarach.

Ukryte elementy

Obecne technologie i rozwiązania pozwalają w bardzo łatwy sposób na zgrabne ukrywanie poszczególnych elementów. Możesz zdecydować się na schowanie telewizora, łóżka bądź innych przedmiotów i sprzętów. To rozwiązanie szczególne dla wielbicieli minimalizmu oraz właścicieli niewielkich pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr.

Przesuwane drzwi

Jeśli chcesz w łatwy sposób oddzielić sypialnię od salonu, bez budowania ściany, możesz zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań. Dobrym sposobem jest zamontowanie przesuwanych drzwi. Elegancko wygląda ich wersja szklana, ale ten wybór nie jest przeznaczony do domu, gdzie mieszkają dzieci lub zwierzęta. Możesz również zawiesić kotary, baldachimy lub zasłonić łóżko parawanem. Jeśli urządzasz mieszkanie w stylu boho, doskonale nadadzą się do tego kolorowe koraliki bądź tkaniny w stylu etno.

Antresola

Dobrym pomysłem na jasne wyznaczenie przestrzeni jest wybudowanie antresoli na sypialnię w salonie. Niestety ten pomysł, choć bardzo atrakcyjny wizualnie nie będzie mógł być zrealizowany w większości pomieszczeń. Jedynie, gdy posiadasz wysoko zawieszony sufit, da się wybudować antresolę. Jeśli jednak jesteś szczęściarzem, zadbaj o to, aby Twoją antresolę stworzył i wykonał specjalista. Osoba niedoświadczona może popełnić błędy, które będą kosztowały Cię bardzo dużo. To również zagrożenie zdrowia, a nawet życia.

Ostatnim, najmniej inwazyjnym pomysłem jest umowny podział. Przy takim wyborze wystarczy zmysł aranżacyjny i odpowiednie ułożenie przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here