Trawa z rolki – idealne rozwiązanie?

0
539

Trawnik w rolce z roku na rok staje się coraz popularniejszym i częściej stosowanym rozwiązaniem. Jeszcze kilka lat temu trawa w rolkach używana była przede wszystkim na obiektach sportowych czy też na terenach zielonych wokół firm, hoteli itd. Dziś trawa rolowana jest coraz częściej stosowana w przydomowych ogródkach. Sprawdźmy, jaki jest koszt założenia trawnika z rolki i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Trawa w rolkach – dlaczego warto ją wybrać?

Największą zaletą trawnika z rolki jest oczywiście to, jak szybko jesteśmy w stanie uzyskać efekt pięknego trawnika. Średniej wielkości przydomowy trawnik możemy położyć praktycznie w jedno popołudnie. Efekt wizualny jest natychmiastowy, jednak aby w pełni korzystać z trawnika, powinniśmy poczekać na jego całkowite ukorzenienie się. W przypadku trawnika tradycyjnie wysiewanego nigdy nie mamy pewności, jak będzie wyglądała trawa po wzejściu. Trawnik z rolki możemy obejrzeć u producenta i przekonać się jak taka trawa będzie prezentowała się w naszym ogrodzie. Zakładając trawnik mamy również pewność, że darń będzie równomierna, bez przebarwień i miejsc pozbawionych trawy. Podsumowując, najważniejszymi zaletami trawnika z rolki są:

  • błyskawiczny efekt,
  • równomierna, jednorodna trawa na całej powierzchni trawnika,
  • brak konieczności żmudnego, pierwszego odchwaszczania.

Trawa z rolki – cena metr

Cena trawnika z rolki zależy w dużej mierze od tego, czy chcemy trawę położyć sami, czy skorzystamy z usług firmy zewnętrznej. Cena trawy rolowanej za metr kwadratowy zależy od ilości, jaką chcemy kupić i gatunku trawy. Za wysokogatunkową trawę zapłacimy mniej więcej od 10 do 13 zł za m2. Trawę rolowaną drugiego gatunku możemy kupić już za około 7 zł za metr – podpowiada nam ekspert z firmy GrasslandFarms.pl, która trawnikami z rolki zajmuje się od wielu lat. Cennik zakładania trawnika ustalany jest zwykle indywidualnie i zależy od jego wielkości. Najczęściej na niższy koszt założenia trawnika z rolki możemy liczyć w przypadku skorzystania z usług tej samej firmy, w której kupowaliśmy trawę. Jeśli dysponujemy odrobiną wolnego czasu, trawnik z rolki możemy założyć samodzielnie. W tym przypadku cena założenia takiego trawnika ograniczy się wyłącznie do kosztów rolek.

Pielęgnacja i nawozy do trawy w rolce

Zastanawiacie się może, czy trawnik z rolki wymaga jakiejś specjalnej, dodatkowej pielęgnacji lub nawozów do trawy? Po pełnym ukorzenieniu się trawnika z rolki pielęgnujemy go w dokładnie taki sam sposób jak trawnik wysiewany. Kluczowe jest więc dostarczenie odpowiedniej ilości wody oraz koszenie raz w tygodniu. Nawozy do trawy stosujemy również w taki sam sposób przy obu rodzajach trawników.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: Horticulture

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here