Zadziwiająca bielizna damska i męska

0
645

Bielizna, która jest nieodłącznym elementem każdej garderoby, czy to kobiecej czy męskiej, na przestrzeni lat zmieniała swoją funkcję i przeznaczenie. Dziś nie służy już tylko zapewnieniu wygody i utrzymaniu ciepła. Współczesna bielizna to coś więcej niż tylko praktyczny kawałek tkaniny, to wyznacznik kobiecości, swoiste zaproszenie do zabawy, fetysz. Taka jest właśnie najnowsza kolekcja bielizny damskiej i męskiej internetowego sklepu wyspabielizny.pl.

Bielizna – bogactwo fasonów, wzorów, kolorów

Jeszcze do połowy XX wieku bielizna szyta była głównie w domu przez służące lub wynajęte szwaczki, bądź też panie domu lub ich córki. Dziś oczywiście bez problemu można zamówić ją nie wychodząc z domu przez Internet. Choć masowa produkcja wyparła poniekąd szlachetne tkaniny czy nawet perfekcyjne wykończenia, to w zamian przyniosła ze sobą możliwość bogatego wyboru fasonów, wzorów, a także kolorów. Współczesna bielizna nie musi już być biała, jak sama nazwa na to wskazuje. Z powadzeniem zastępowana jest przez inne odcienie, które zresztą można dowolnie ze sobą zestawiać i nosić. Taka praktyka jeszcze sto lat temu byłaby nie do pomyślenia.

Bielizna damska – od pantalonów po stringi

Pierwszą wersję dolnej części bielizny damskiej stanowiły pantalony, które sięgały do kolan, a czasem nawet do kostek. Noszone pod gęstymi halkami dokładnie zakrywały nogi, co było wręcz wymogiem wśród skromnych panien pochodzących z dobrego domu. Tylko młodsze dziewczęta mogły pokazać skrawek pantalonów pod krótszą spódnicą.

Nico skromniejsze majtki pojawiły się dopiero po pierwszej wojnie światowej, choć na dobre zagościły w kobiecych szafach w latach 40. i 50. ubiegłego wieku. Kluczową rolę odegrała w tym przypadku wygoda, która wymusiła nowe kroje i nowe tkaniny. Niezwykle istotne okazało się wynalezienie lateksu, dzięki któremu majtki stały się elastyczne i dobrze układały się na ciele.

W latach 70. XX wieku firma Triumph wypuściła na rynek pierwsze figi, a ich autorem był awangardowy projektant mody – Rudi Gernreicht. To on jako pierwszy sięgnął po tworzywa sztuczne do szycia odzieży, a także zaprojektował no-bra – biustonosz w cielistym kolorze, który z założenia ma wyglądać jak druga skóra.

Dzisiejsze majki niczym nie przypominają tych sprzed wieku. Mają zupełnie inny krój, co ewidentnie widać zestawiające ze sobą pantalony i stringi, szyte są z innych materiałów, a do tego pełnią też nieco inną funkcję.

Współczesna bielizna i jej przeznaczenie

Bielizna damska w ciągu ostatniego stulecia przeszła duże zmiany, nie tylko pod względem kroju, ale też przeznaczenia. Dziś istotną kwestią, poza wygodą, jest to by pasowała ona do charakteru kobiety, jej nastroju czy nawet potrzeby chwili.

Jej wybór jest tak różnorodny, że każda z pań bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A sięgamy przecież po nią w różnych sytuacjach. Na co dzień panie preferują bieliznę cielistą (ostatnio modne są wersje bezszwowe), choć wersje koronkowe – zmysłowe i kobiece – nigdy nie wychodzą z mody. Na wieczór oczywiście absolutnie bezkonkurencyjna jest bielizna erotyczna, która pobudza zmysły i wyzwala pożądanie. Z kolei wybierając się na plaże absolutnie trzeba zabrać ze sobą nie tylko strój kąpielowy, ale też tuniki plażowe –pięknie się prezentują, a do tego chronią przed nadmiarem słońca.

Na taką ewentualność przygotowany jest właśnie sklep internetowy wyspabielizny.pl, który oferuje bogaty wybór bielizny damskiej, zarówno przeznaczonej na co dzień, na wieczór, jak i na plażę. Co więcej, dostaniemy tutaj także bieliznę dla panów, o różnym przeznaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here