Zegarek dla mężczyzny. Czym mu zaimponujesz?

0
248

Panowie nie zadowalają się byle czym. Cenią sobie jakość i kunszt wykonania. Dlatego jeżeli dziewczyna, narzeczona czy żona chce podarować swojemu partnerowi czasomierz, jednocześnie nic mu o tym nie mówiąc, musi wiedzieć co nieco o sztuce zegarmistrzowskiej. I właśnie z myślą o kobietach, które lubią zaskakiwać swoich mężczyzn niespodziankami, powstał ten miniporadnik.

Sportowa elegancja zawsze w cenie

Bez wątpienia ogromne wrażenie wywrze na mężczyźnie zegarek, który pokazuje, jak wspaniałe i piękne może być zegarmistrzowskie rzemiosło. A wszystko między innymi za sprawą szkieletowej konstrukcji. Jeżeli dodamy do tego np. pasek ze skóry naturalnej, szafirowe szkło i wodoszczelną kopertę, to takiemu cudowi nie oprze się żaden mężczyzna. Zwłaszcza ten, który ceni sobie klasykę i luksus. Godny polecenia jest także model ze stalowymi wskazówkami oraz nakładanymi indeksami, które świetnie kontrastują z niebieską tarczą o słonecznym szlifie. 

Jeżeli z kolei wiemy, że naszemu partnerowi spodoba się miernik upływających sekund, minut i godzin z bransoletą, to niech będzie ona stalowa i koniecznie z bezpiecznym zapięciem motylkowym. To ważne, żeby czasomierz nie spadał z nadgarstka. Najlepiej też, jeżeli bransoleta ma wielostopniową przedłużkę na piankę. Takie rozwiązanie służy naszemu komfortowi i zdrowiu, ponieważ nadgarstek – chociaż raczej tego nie dostrzegamy – ma to do siebie, że nie jest taki sam jak rano – po południu robi się nabrzmiały.

Idziemy o zakład, że większości panów podoba się „sportowa elegancja”. Dlatego jeżeli chodzi o styl czasomierza, dobrze jest szukać czegoś wpisującego się właśnie w to określenie. Zegarek tego typu śmiało można nosić zarówno do garnituru, jak i do codziennych ubrań. 

Tym go zaskoczysz

Mężczyźni kochają gadżety. Dlatego czasomierz musi mieć w sobie ciekawe właściwości i funkcje. Chłopakowi, narzeczonemu czy mężowi z pewnością spodoba się to, że na zegarek nałożony został materiał fosforescencyjny. Materiał ten powoduje, że czasomierz świeci długo, mimo że już dawno nie miał kontaktu ze światłem. 

Dobrze też, jeżeli zakręcana koronka ma dodatkową ochronę przed uszkodzeniami, a przyciski chronografu mają zakręcane zabezpieczenia, które ratują cały mechanizm przed przypadkowym naciśnięciem w momencie, kiedy użytkownik czasomierza znajduje się pod wodą. 

Bardzo przydatna jest też funkcja E.O.L. (End Of Life). Sygnalizuje ona potrzebę wymiany baterii na dwa tygodnie przed jej rozładowaniem. A jeżeli wybranek serca jest miłośnikiem nurkowania, nie będzie mógł oderwać oczu od modelu z systemem zabezpieczeń DS (Double Security). System ten składa się z szafirowego szkła, wzmocnionego dekla, uszczelki na wałku nastawczym, dwóch uszczelek na koronce oraz specjalnej uszczelki pod deklem. Czasomierz zyskuje więc ochronę nie tylko przed wodą, ale też przed kurzem, pyłem, piaskiem czy brudem. Poza tym mężczyźnie, który nurkuje, potrzebna jest wodoszczelność na poziomie 30 barów. Oznacza to, że miernik sekund, minut i godzin bez problemów poradzi sobie ze skokami do wody, snorkelingiem, pływaniem, myciem rąk czy deszczem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here