Zegarek na co dzień – jak wybrać?

0
246

Wbrew pozorom wybór zegarka nie jest najprostszym zadaniem. Musi być on bowiem dopasowany do stylu życia, ale też zawierać wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Nie jest on już tylko praktycznym dodatkiem, ale też ozdobą dopasowaną do stroju i okazji. Jeśli na co dzień wybiera się sportową elegancję, to Casio Edifice będzie idealnym wyborem, ta linia ma mnóstwo funkcji oraz rodzajów designu.

Jakie funkcje powinien mieć zegarek?

Rozważając kupno zegarka, warto zdefiniować jakie funkcje są nam niezbędne. Czy zegarek ma być jedynie modnym zegarkiem, a może także praktycznym akcesorium. Jak ma wskazywać godzinę? Klasycznie przy pomocy wskazówek, czy może elektronicznie. Spełnienie każdego z tych wymagań oferuje Casio Edifice. Co więcej, zegarek może wskazywać nie tylko godzinę, a także datę. Należy określić również swoje potrzeby. Zegarek może być wodoszczelny lub wodoodporny. Pierwsze określenie oznacza, że podczas mycia rąk lub deszczu zegarek nie ulegnie zalaniu. Wodoodporność oznacza zaś możliwość użycia go podczas pływania, kąpieli i nurkowania. Każdy zegarek z taką funkcją ma określony zakres barów, ATM lub metrów, czyli głębokość, na jakiej można go używać. Kolejną ważną kwestią jest mechanizm. Najbardziej poleca się mechanizmy kwarcowe, ponieważ są proste w obsłudze i nie wymagają nakręcania. Baterię należy w nich wymieniać co ok. 2-3 lata. Takim mechanizmem cechują się zegarki Casio Edifice. Co więcej, kupując zegarek, ważne jest szkiełko. Trudno powiedzieć, które jest najlepsze. Wszystko zależy od trybu życia. Uprawiając intensywnie sport, poleca się wybrać szkło mineralne, które wzmocnione jest szkłem szafirowym. W przypadku codziennego użytkowania można pokusić się o szkło mineralne. Co prawda, dużo łatwiej je zarysować, jednak jest odporniejsze na rozbicie niż szkło szafirowe, a przy tym dużo tańsze.

Pamiętaj o stylu zegarka

Nie liczy się tylko funkcjonalność urządzenia, ale także jego wygląd. Kupując zegarek, nie można kierować się tylko jego praktyczną stroną. Najnowsze nowinki techniczne może i są kuszące, jednak nie pasują do wielu stylizacji. Warto rozejrzeć się za zegarkami o wysokiej jakości od sprawdzonych producentów. Casio Edifice są takimi urządzeniami. Nie dość, że użyteczne, to do tego wyglądają estetycznie. Niestety, ale zegarek pełen elektroniki na silikonowym pasku nie pasuje do garnituru. W tym przypadku warto wybrać coś klasycznego z nutką ekstrawagancji. Może być to np. wybrany model Casio Edifice, który na tarczy ma datownik oraz mniejsze ozdobne tarcze. Modele te są dostępne zarówno na minimalistycznych paskach, jak i szerokich bransoletach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here