5 aranżacji tarasu, które są na topie

0
974

Decydując się na aranżację tarasu możemy urządzić go w stylu zbliżonym do salonu bądź w charakterze wykończenia elewacji. Oczywiście można również te dwa podejścia połączyć, aby taras stanowił zarówno przedłużenie wnętrza, jak i dopełnienie wykończenia domu. Oczywiście kluczową rolę poza doborem płytek pełni również dopasowanie odpowiednich mebli tarasowych. Jeśli chcemy wybrać biesiadny design o drewnianym wykończeniu, to z pewnością sprawdzi się zestaw piwny, z ławką i długim stołem. Warto poznać 5 aranżacji tarasu, które są na topie.

Rustykalny taras w biesiadnym klimacie

Wśród możliwych aranżacji tarasu można wybrać styl tradycyjny. Doskonałym wyborem będzie rustykalna aranżacja, gdzie do wykończenia tarasu można wybrać płytki klinkierowe. Zwłaszcza jeśli w ten sam sposób wykończony jest cokół budynku lub jego fasada, to całość będzie doskonale zharmonizowana. Do takiego wykończenia idealnie pasują drewniane meble ogrodowe. Można zdecydować się na zestawy piwne, czyli duże stoły z drewnianymi ławkami na metalowym stelażu. Dzięki temu można stworzyć biesiadny klimat na tarasie. W klasycznej aranżacji rustykalnej można wykorzystać jeszcze doniczki w kształcie beczek, w których można posadzić dalie, bądź słoneczniki.

Skandynawski geometryzm, spójność i wygoda

Kolejną topową aranżacją tarasu jest skandynawska. Tutaj istotne znaczenie ma prostota i geometryzm. Świetnie sprawdzą się matowe płytki gresowe w beżowym lub szarym kolorze, a także meble technorattanowe w czarnym lub szarym kolorze. Skandynawską aranżację można ocieplić poprzez dobór odpowiednich dodatków. Nieodzowne będą latarenki dopasowane do kolorystyki mebli. Można postawić również na rattanowe donice, wieszane na belkach stropowych, a także kolorowe poduszki na komplecie wypoczynkowym.

Industrialna surowość w betonowym wykończeniu

Bardzo popularną aranżacją jest również nowoczesny industrializm. Tu można wykończyć taras w bardzo surowym stylu, wykorzystując betonową wylewkę. Można wybrać również kamienne wykończenie, np. granitowe. W takiej aranżacji najlepiej sprawdza się połączenie drewna i metalu, dlatego podobnie, jak w przypadku klasycznej rustykalnej aranżacji można tu wykorzystać zestawy piwne. Świetnie się sprawdzą na barbecue organizowane w gronie rodziny i znajomych. Jeśli roślinność to bardzo subtelna można postawić na betonowe donice z posadzonymi w nich kwitnącymi bylinami, bądź karłowatymi drzewkami iglastymi.

Taras w stylu glamour jako przedłużenie salonu

Taras może mieć również bardzo reprezentacyjny charakter i stanowić swoiste przedłużenie salonu w stylu glamour. Oczywiście nie można tu postawić na gres polerowany, a raczej techniczny. Jednak sprawdzą się tu mrozoodporne spieki kwarcowe w wysokim połysku. W takiej aranżacji można wykorzystać wiklinowe meble, które rzecz jasna nie będą stanowiły całorocznej ozdoby ze względu na mniejszą odporność na niskie temperatury. Można jednak postawić na efektowne meble technorattanowe, którym nie straszny jest nawet mróz. Istotne znaczenie ma tu wybór poduszek zarówno na fotele, jak i sofę tarasową. Stolik może mieć efektowny szklany blat, gdyż szkło obok biżuteryjnych akcentów jest charakterystycznym elementem stylu glamour. To miejsce raczej do relaksu przy kawie niż organizowania pikników czy grilla. Jednak jeśli na takim efekcie właśnie nam zależy, to z pewnością taras będzie się prezentował pięknie.

Prowansalski taras z lawendowymi donicami

Ostatnią propozycją wśród topowych aranżacji tarasu jest styl prowansalski. Tu oczywiście trzeba postawić na białe meble. Mogą to być zarówno meble metalowe, ręcznie rzeźbione, jak i drewniane o postarzanym charakterze. Warto postawić na takim tarasie również pergole obrośniętą różą pnącą. Sprawdzą się również duże drewniane białe lub biało-szare donice z posadzoną w nich lawendą. Można podobnie jak w stylu skandynawskim postawić na pięknie wyglądające białe latarenki z oświetleniem ledowym lub tradycyjnymi świecami.

Taras to miejskie, gdzie chętnie odpoczywamy zarówno latem, jak i zimą. Warto zadbać o to, by czuć się w tym miejscu jak najlepiej. Z pewnością dobrą atmosferę budują spotkania w przyjacielskim gronie, a w czasie takich spotkań bardzo dobrze sprawdzi się zestaw piwny, jeśli posiada się wystarczająco dużo miejsca na długi stół i ławki. Na siedziska można przygotować również tekstylne podkłady, aby w czasie chłodniejszych wieczorów nie trzeba było rezygnować z biesiadowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here