Balustrady szklane – nowoczesne i estetyczne

0
771

Balustrady szklane to dość powszechnie stosowane w przestrzeni publicznej rozwiązanie. Chętnie sięgają po nie właściciele biur czy galerii handlowych, które z założenia mają być praktyczne. Co jednak ciekawe, coraz częściej sięgamy po takie rozwiązania również w budownictwie prywatnym – pojawiają się na balkonach, przy schodach czy na tarasach. Wykorzystanie nowoczesnych systemów q-railing sprawiło, że połączone ze sobą elementy szkła są niezwykle trwałe i funkcjonalne przy zachowaniu swoich walorów estetycznych. Poznaj dokładnie, jakie są ich wady i zalety.

Nowoczesne balustrady szklane to rozwiązanie, na które prywatni inwestorzy decydują się coraz częściej. Są funkcjonalne, bardzo estetyczne, dają możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb i preferencji. Co jeszcze sprawia, że cieszą się rosnącą popularnością?

 balustrady szklane

Balustrady szklane – co je wyróżnia?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się na balustrady szklane, jest optyczne powiększenie wnętrza. Okazuje się, że to materiał zapewniający jednocześnie przytulność, jak i jasność w pomieszczeniu. To szczególnie widoczne, gdy okna wychodzą na południową lub południowo-wschodnią stronę – w tej sytuacji promienie słoneczne bardzo skutecznie oświetlają wnętrze. Z tego względu balustrady szklane są chętnie wybierane na balkony lub tarasy. Dzięki nim w salonie czy domowym biurze możemy w pełni wykorzystać naturalne światło.

Osoby prywatne równie często wybierają balustrady szklane jako zabezpieczenie schodów prowadzących na piętro czy poddasze, gdzie dostęp do światła naturalnego jest bardzo ograniczony. Nie stanowią bowiem dodatkowo zatrzymującego go elementu i optycznie powiększają przestrzeń, stając się nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale i ozdobą.

 balustrady szklane

Balustrady szklane na balkon

Warto podkreślić, że balustrady szklane są w pełni bezpieczne. Musisz wiedzieć, że zostały wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego o grubości od 13-21 mm. Wytrzymują duże obciążenia, a nawet jeśli dojdzie do ich pęknięcia, to dzięki folii nie dojdzie do ich rozpadu na drobne i niebezpieczne kawałki. Stosując balustrady szklane na balkonie, zyskujesz podwójnie – masz skuteczną ochronę i pełny dostęp do światła naturalnego.

Wytrzymałość oferowana przez balustrady szklane jest niezwykle ważna szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Czy warto się na nie decydować, gdy planujecie powiększenie rodziny? Zauważ, że istotna jest nie tylko trwałość wykorzystanego materiału, ale także jego faktura i projekt, dzięki któremu maluchowi trudno będzie się po nich wspinać.

Zaletą balustrad szklanych jest także łatwość utrzymania ich w czystości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom q-railing zapewniają pełne zabezpieczenie, ale nie wymagają specjalistycznej konserwacji. W zasadzie wystarczy standardowy płyn do szyb. W przypadku ich montażu na balkonie należy jednak pamiętać, że są narażone na silne działanie czynników atmosferycznych, dlatego warto postawić na specjalne impregnaty do szklanych powierzchni. W ich składzie znajdziesz specjalne związki chemiczne, które utworzą barierę ochronną. Ich regularne stosowanie sprawia, że balustrady szklane są niezwykle łatwe w czyszczeniu – wystarczy zwykła ściereczka czy stworzona z myślą o myciu okien myjka teleskopowa.

 balustrady szklane

Jakie wady mają balustrady szklane?

Balustrady szklane, jak każde inne rozwiązanie, mają też swoje minusy. Choć cechuje je duża wytrzymałość i ponadczasowa estetyka, warto podkreślić, że należy o nie naprawdę dbać, bo widać na nich dosłownie każde zabrudzenie. Musisz wiedzieć, że wysokiej klasy szkło hartowane nie należy do najtańszych, a więc balustrady balkonowe czy montowane przy schodach również będzie cechowała stosunkowo wysoka cena.

Wybór odpowiednich rozwiązań to kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji. Z całą pewnością balustrady szklane można zaliczyć do rozwiązań trwałych i estetycznych. Choć ich cena nie jest niska, stanowią dobrą inwestycję na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here