Cera naczynkowa – jaki krem wybrać do cery naczynkowej?

1
1688
Cera naczynkowa - jaki krem wybrać do cery naczynkowej

Cera naczynkowa to cera wrażliwa i delikatna. Wiele czynników powoduje, że pojawia się na niej rumień, który nie chce zniknąć. Nie służą jej zmiany temperatur, peelingi czy sauna. Szczególnie źle znosi zimę, ale promienie słoneczne również nie są dla niej łaskawe. Wymaga szczególnej troski i delikatności. Dlatego wiele posiadaczek tej cery ma problem z wyborem odpowiedniego kremu. Podpowiadamy, co wybrać, by jej pomóc.

Przede wszystkim profilaktyka

Profilaktyka powinna skupiać się na wzmacnianiu naczynek krwionośnych i łagodzeniu powstałych już zmian. Ponieważ cerze naczynkowej często towarzyszy uczucie ściągnięcia i swędzenie, warto na początek sięgnąć po kremy nawilżające. Wybierajmy te, które przeznaczone są do cery wrażliwej. Posiadaczki tej cery powinny natomiast unikać czynników, które mogą ją podrażniać. Są to:

  • stres,
  • alkohol,
  • nagłe zmiany temperatury (np. sauna),
  • niskie temperatury powietrza, wiatr,
  • ostre środki peelingujące,
  • kosmetyki z kwasami lub alkoholem,
  • duży i częsty wysiłek fizyczny,
  • gorące kąpiele,
  • ostre przyprawy.

Konieczne jest również chronienie skóry przed słońcem. Nie zapominajmy więc o kremach z filtrem przeciwsłonecznym. Stosujmy je cały rok, nie tylko latem. Używajmy tych, które mają co najmniej SPF 30. Zaopatrzmy się w takie, które mają w składzie dwutlenek tytanu. Jest on wyjątkowo delikatny dla wrażliwej cery.

Wybierajmy kosmetyki bezzapachowe. Niektóre naturalne substancje zapachowe mogą podrażniać skórę. Unikajmy w szczególności produktów z dodatkiem cynamonu, lawendy czy róży. Lepiej także sięgnąć po dermokosmetyki a unikać kosmetyków naturalnych, gdyż naturalne składniki często bywają alergenami. Dotyczy to zwłaszcza mięty oraz wyciągów z cytrusów.

Czego szukać w składzie kremu?

Witamin! C, K, E i PP, które wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, rozjaśniają skórę i poprawiają jej koloryt. Dla poprawy bariery ochronnej skóry warto również sięgnąć po retinol, czyli witaminę A. Wyciąg z arniki górskiej i wyciąg z kasztanowca działają przeciwzapalnie. Inne pomocne składniki to rutyna, ekstrakt z miłorzębu japońskiego i wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu. Dla złagodzenia objawów można sięgnąć po kosmetyki zawierające allantoninę i penthenol. Zimą przydadzą się nam kremy chroniące przed niskimi temperaturami. Możemy też sięgnąć po oleje, np. olej z wiesiołka.

Cera naczynkowa jest cerą delikatną, więc trzeba na nią szczególnie uważać. Najlepiej sięgać po kremy, które przeznaczone są właśnie dla niej. Zawierają wszystkie dobroczynne składniki i pozwalają na jej kompleksową ochronę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here