Co na wypadanie włosów?

1
1663
Co na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to duży problem kobiet w dzisiejszych czasach. Mimo że przyjęło się zasadę, że to mężczyźni borykają się z wypadającymi włosami, to szacuje się, że jednak to więcej kobiet się na to skarży. W minimalnych ilościach jest to naturalne i nie niepokojące, gdy jednak ilości wypadających włosów są większe niż zazwyczaj, trzeba się temu dokładnie przyjrzeć.

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Może być to wynikiem braku witamin i takich chorób jak na przykład anemia, zaburzenia hormonalne takie jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Wpływ na to może też mieć przyjmowanie pewnych leków, radykalna dieta i niedożywienie, stres czy też częste farbowanie włosów. Poza czynnikami zdrowotnymi i chemicznymi może być to spowodowane też zbyt mocnym spinaniem włosów jak na przykład noszenie ściśniętego kucyka.

Włosy są też narażone na zniszczenie podczas lata, promienie słoneczne oraz wakacyjne kąpiele w słonej czy też chlorowanej wodzie może powodować wypadanie włosów.

Co na wypadanie włosów?

Najprostszym sposobem, aby uniknąć wypadania włosów, jest odpowiednia dieta. Szczególnie trzeba zadbać, aby nasze posiłki były bogate przede wszystkim w takie minerały jak żelazo, potas, cynk, witaminy A, B, C, E oraz w kwasy tłuszczowe. Powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby spożywać takie produkty jak jajka, podroby i czerwone mięso, wszelkiego rodzaju kasze, owoce sezonowe oraz kakao.

Kolejny naturalny sposób to odpowiednie maseczki. Wiele z nich można spokojnie przygotować w domu. Są to takie mieszkanki jak drożdże rozpuszczone w wodzie lub oleju, zblendowane awokado z jogurtem, żółtka jajek z miodem czy też nawet zwykły czosnek do wcierania w skórę głowy. Maseczki należy wykonywać minimum trzy razy w miesiącu, aby móc zauważyć efekty.

Zioła również działają bardzo przyjaźnie na kondycję skóry głowy i włosów oraz mogą zahamować proces ich wypadania. Zioła można zarówno zaparzyć i pić, jak i stosować je do płukania włosów i skóry głowy. Wśród najpopularniejszych ziół, jakie mogą pomóc, można wymienić skrzyp polny, pokrzywę, brzozę, dziurawiec zwyczajny oraz korzeń łopianu.

Jeśli jednak sytuacja jest bardzo poważna i domowe metody nie przynoszą efektu, najlepiej jest zgłosić się do lekarza i sprawdzić, czy wypadanie włosów nie ma podłoża chorobowego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here