Depilacja laserowa – rodzaje zabiegów

0
975

Depilacja laserowa to obecnie najlepszy sposób na likwidację owłosienia z różnych części ciała. Inne zabiegi, takie jak depilacja woskiem lub substancjami chemicznymi, nie daje takich rezultatów. Decydując się na zabiegi laserowe, warto dokładnie dowiedzieć się, jakie możliwości oferuje dany salon kosmetyczny, aby wybrać najlepszą opcję. Jakie obecnie mamy możliwości usunięcia owłosienia?

  1. Depilacja laserem – charakterystyka
  2. Rodzaje zabiegów
  3. Parametry podczas zabiegów

Depilacja laserem – charakterystyka

Depilacja laserem to zabieg, podczas którego do trwałego usunięcia owłosienia, stosowana jest wiązka światła. W trakcie zabiegów dochodzi do całkowitego zniszczenia struktur wpływających na regularny wzrost włosa. Inne zabiegi nie dają takich możliwości, a to oznacza, że trzeba je cyklicznie powtarzać. Aby depilacja laserowa (a właściwie epilacja) była w pełni skuteczna, należy przeprowadzić kilka zabiegów. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju włosa pacjenta. Czarne włoski są bardziej podatne na działanie wiązki światła niż blond. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na przeprowadzenie coraz bardziej skutecznych procedur. Dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej. Depilacja laserowa – rodzaje zabiegów pozwala dobrać odpowiedni typ do potrzeb każdego pacjenta.

Rodzaje zabiegów

Za pomocą wiązki laserowej można usuwać włoski praktycznie z każdego miejsca na ciele człowieka. Statystyki pokazują, że większą grupę pacjentów stanowią kobiety. Epilacja to idealne rozwiązanie w przypadku owłosienia na nogach. Kilka zabiegów może pomóc w usunięciu włosków z łydek oraz uda. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się także na depilację okolic bikini. W tym wypadku należy przeprowadzić zabieg bardzo delikatnie. Moc lasera ustala się między innymi do możliwości wytrzymania bólu przez klientów. Laser można także stosować na twarz. Panie często w ten sposób chcą usunąć nieestetyczny wąsik lub zbędne owłosienie w okolicy brody. Podczas procedury trzeba założyć specjalne, ochronne okulary, które zabezpieczą wzrok.

Parametry podczas zabiegów

Zabiegi laserowe mogą mieć różną intensywność. Wszystko zależy od parametrów, jakie zostaną ustawione na urządzeniu. Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim długość fali lasera. W przypadku kosmetycznych zabiegów do usunięcia włosów stosuje się sprzęty emitujące światło o długości od 630 do 1200 nm. Im jest ona wyższa, tym światło lepiej pochłania melaninę (barwnik włosa). Kolejnym istotnym parametrem jest moc całego urządzenia oraz czas trwania impulsu. Profesjonalne lasery dobrej klasy potrafią usunąć włoski podczas kilku zabiegów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here