Dezodoranty perfumowane – czy warto je kupować?

0
758

Znamienite domy mody, a także rozpoznawalne na całym świecie marki chętnie tworzą własne zapachy. Takimi pochwalić może się m.in. Mont Blanc, Tom Ford, Dior, Aramini czy Kenzo. Jednak perfumy to nie jedyne kosmetyki, które znaleźć można w ofercie wielkich marek. Często obok nich występują i inne preparaty zapachowe do pielęgnacji ciała. Czy warto ich używać? Jak je stosować?

Coś więcej nie tylko perfumy

Perfumy to najbardziej rozpoznawalne produkty takich firm jak Dior, Tom Ford, Mont Blanc i wiele innych. Ich zapachy znane są na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyne co proponuje większość marek działająca na rynku perfumeryjny. Oprócz pachnideł w swojej ofercie mają też inne perfumowane preparaty do ciała takie jak dezodoranty w sztyfcie czy mleczka i kremy do ciała.

Czym są perfumowane dezodoranty?

Dezodoranty perfumowane to kosmetyki, które mają pomóc zwalczać przykry zapach ciała i dbać o jego świeżość przez cały dzień. Dodatkowo jednak mają one również uzupełniać działanie perfum, zintensyfikować ich zapach i przedłużać trwałość. Ich zaletą jest to, że idealnie komponują się z zapachami tej samej serii perfum, co sprawia, że ulubiony aromat utrzymuje się na ciele przez cały dzień. Plusem perfumowanych dezodorantów jest także ich cena – o wiele niższa niż w przypadku pachnideł.

Jakie marki proponują perfumowane dezodoranty?

Perfumowane dezodoranty znaleźć można przede wszystkim wśród firm proponujących męskie perfumy. Proponuje je m.in. Valentino w swojej serii Uomo, Dior stworzył dezodoranty dla zapachów Homme czy Eau Sauvage, czy Chanel w ramach męskiego zapachu Allure Homme Sport. Dostępne są także perfumowane dezodoranty i perfumy Mont Blanc, które można poznać na https://www.perfumeria.pl/collectionsperfumy/producent-mont-blanc. Marka Mont Blanc dezodoranty stworzyła m.in. w jednej linii zapachowej z perfumami Explorer i Legend. Dezodoranty można kupić solo lub w zestawie wraz z flakonami pachnideł. Komplety często pojawiają się przed okazjami takimi jak święta czy walentynki i mogą stanowić uniwersalny, acz praktyczny prezent dla każdego mężczyzny.

Jak używać dezodorantów perfumowanych?

Dezodorant o zapachu perfum został zaprojektowany tak, aby neutralizować przykre zapachy. Najczęściej aplikuje się więc go pod pachy, ale można też nakładać na cały tors czy dekolt lub w inne newralgiczne miejsca. Nałożyć należy go na początku dnia, aby zahamować ewentualne wydzielanie się nieprzyjemnych woni. Produkty, które w składzie zawierają alkohol, nie powinny być nakładane bezpośrednio na świeżo wydepilowaną skórę, może to doprowadzić do podrażnień.

Perfumowane dezodoranty to doskonałe uzupełnienie tradycyjnych perfum, a także możliwość taniego wypróbowania zapachów. Takie kosmetyki z powodzeniem można użyć jako testera przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie pełnowartościowego flakonu drogiego zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here