Dlaczego lakier hybrydowy nie trzyma się na moich paznokciach? 7 czynników wpływających na trwałość manicure hybrydowego

0
893

Manicure hybrydowy jest bardzo często określany mianem najtrwalszego sposobu stylizacji paznokci. Pytanie – czy nadaje się dla każdej kobiety? Czy rzeczywiście na każdych paznokciach utrzyma się nawet 3 tygodnie?

“Lakier hybrydowy nie trzyma się na moich paznokciach” – co zrobić?

Wszędzie czytasz, że lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni. W Twoim przypadku jest to jedynie kilka dni. W czym tkwi problem? Istnieje wiele czynników, wpływających na trwałość manicure hybrydowego. Opiszemy te, które są wg nas najbardziej istotne, a o których się często zapomina.

Kondycja paznokci ma znaczenie!

Wiele kobiet posiada rozdwajające się, słabe paznokcie. Przyczyną tego zjawiska jest m.in dostarczanie niewystarczającej ilości witamin i substancji odżywczych czy stany chorobowe. Kondycja paznokci zdecydowanie wpływa na trwałość manicure. Lakiery hybrydowe na słabej płytce utrzymują się znacznie krócej, dlatego w przypadku problemów z paznokciami na początku sugeruje się ich regenerację i wzmocnienie.

Odpowiednio przygotowana płytka to podstawa!

Bez odpowiednio przygotowanej płytki nie ma szans na uzyskanie trwałej stylizacji lakierami hybrydowymi. Precyzyjne opracowanie skórek oraz ukształtowanie i odtłuszczenie paznokci to podstawowe czynności, które należy wykonać dokładnie i nieśpiesznie. Szczególnie istotne jest umiejętne poradzenie sobie z tłustą płytką. Kluczem do sukcesu jest jej zmatowienie, odtłuszczenie oraz użycie primera.

Lakier hybrydowy – nie każdy jest tak samo dobry

Pamiętaj, że lakier lakierowi nierówny. Staraj się unikać zakupu produktów niesprawdzonych. Istnieje duże ryzyko, że nie utrzymają się długo na paznokciach, a wręcz mogą je osłabić. Jeżeli poruszamy już kwestię lakierów hybrydowych – uczulamy również na sprawdzanie ich daty przydatności do użycia. Produkty przeterminowane, oprócz tego, że nie będą trwałe, mogą również wywołać reakcję uczuleniową.

Zalane skórki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale i wpływają na trwałość manicure

W trakcie malowania paznokci lakierem hybrydowym zwróć koniecznie uwagę na to, czy nie zalewasz skórek. W wyniku dostania się powietrza pod lakier, hybrydy mogą Ci odpaść nie po kilku tygodniach, a dniach!

Cienkie warstwy lakieru hybrydowego to klucz do sukcesu

Aplikacja cienkich warstw lakieru hybrydowego zdecydowanie przyspiesza proces utwardzania i wpływa na trwałość manicure. Jeżeli nałożysz zbyt grubą jego warstwę, oprócz ryzyka szybkiego odpadnięcia hybrydy, możesz również zalać skórki.

Pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokci

Czy w trakcie wykonywania manicure hybrydowego pamiętasz o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokci? Każdy produkt, który nakładasz na płytkę, powinien być “dociągnięty” do samej końcówki paznokci. W innym przypadku istnieje ogromne prawdopodobieństwa odprysków, które zniweczą każdą stylizację.

Inwestycja w dobrą lampę do utwardzania się opłaca!

Podobnie jak w przypadku lakierów hybrydowych, wybór lampy do utwardzania paznokci jest również kluczowy w kontekście trwałości lakieru hybrydowego. Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu i – następnie – eksploatacji?

Parametry techniczne

Jeżeli jesteś jeszcze przed zakupem lampy, przyjrzyj się dokładnie parametrom technicznym oferowanych produktów. Rodzaj i moc urządzenia są w tym przypadku kluczowe. Wpływają one na czas utwardzania lakieru.

Kompatybilność z lakierami

Zwróć uwagę, czy lampa, jaką wybrałaś, jest kompatybilna ze wszystkimi lakierami hybrydowymi wiodących marek kosmetycznych. Nierzadko zdarza się, że producenci lamp tworzą je jedynie dla “swoich” lakierów i inne produkty nie są odpowiednio utwardzane. Na szczęście, na rynku dostępne są również lampy kompatybilne ze wszystkimi rodzajami i typami lakierów do paznokci.

Częstotliwość wymiany żarówki

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia eksploatacja sprzętu. Dokładnie wczytaj się w instrukcję, jak często trzeba wymieniać żarówkę w Twojej lampie. O ile lampy LED są bardzo energooszczędne i żywotne, w lampach UV, przy ich intensywnej eksploatacji, wymiana żarówek może następować częściej niż Ci się wydaje…

Praktyka kluczem do sukcesu – zawsze i wszędzie!

Patrząc na ilość czynników, wpływających na trwałość manicure hybrydowego, odpowiednie jego wykonanie może wydawać się “mission impossible”. Nic bardziej mylnego! Kluczem do sukcesu jest, jak i wszędzie, praktyka. Im więcej masz w tym doświadczenia, tym mniej błędów popełniasz. Wtedy uzyskanie maksymalnej trwałości manicure hybrydowego staje się niemal na wyciągnięcie ręki – i dosłownie, i w przenośni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here