Dom wynajęty lepszy niż własny

1
1090

Warszawa to stolica w pełnym tego słowa znaczeniu. To tutaj siedzibę mają najważniejsze instytucje i największe podmioty gospodarcze. Metropolia jak magnes przyciąga ludzi szansą zrobienia kariery zawodowej. Przybysze z różnych zakątków kraju dołączając do grona obywateli tego miasta stają przed koniecznością zapewnienia sobie miejsca do zamieszkania. Jak się okazuje, coraz częściej wybieraną opcją jest wynajem domu.

Domy czekające na najemców

Deweloperzy, oprócz masowego inwestowania w wielkie bloki i apartamentowce, w pewnych dzielnicach Warszawy wznoszą także osiedla domów. Część z powstałych w ten sposób budynków tuż po nabyciu oferowana jest do wynajęcia. Mimo dość wysokiej ceny takiej usługi domy do wynajęcia w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością.

Rozwiązanie takie ma liczne zalety. Można bowiem wprowadzić się do domu praktycznie z marszu, bowiem zazwyczaj ferowane do najmu budynki są w pełni wyposażone. Wynajęty dom daje także pełną swobodę kształtowania swojej przyszłości, bowiem nie został on sfinansowany przez wynajmującą i mieszkającą w nim osobę z zaciągniętego na wiele lat kredytu hipotecznego.

Poza tym w praktycznym wymiarze użytkowania wynajęty dom zachowuje wszystkie walory domu własnościowego. Pozwala cieszyć się przestrzenią wnętrza i podwórza, bez konieczności dzielenia go z innymi mieszkańcami. Daje o wiele więcej prywatności i możliwość samodzielnego kształtowania zasad w nim panujących, np. w zakresie ciszy nocnej.

Ile to kosztuje?

Podstawową wadą skorzystania z możliwości wynajmu domu w Warszawie są koszty. Najem nawet najmniejszej powierzchniowo nieruchomości to wydatek kilku tysięcy złotych miesięcznie, do których trzeba jeszcze doliczyć koszty zużytych mediów. Jest to z pewnością niemała kwota, jednakże warta poniesienia, szczególnie w sytuacji gdy rozpoczyna się karierę w Warszawie i nie ma się pewności, czy potrwa ona długo.

Możliwość wypowiedzenia umowy najmu i szybkiej wyprowadzki to jedna z ważniejszych zalet wynajmowania domu. W przypadku posiadania własnej nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym jest to znacznie utrudnione. Decyzja co do wyboru rozwiązania należy jednakże oczywiście do osoby, która stanęła przed takim dylematem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here