Dywany do łazienki – niezbędny dodatek czy niepotrzebne akcesorium?

0
822

Dywanik łazienkowy to dla niektórych niezbędny dodatek, ale dla innych może stanowić niepotrzebne akcesorium. Czy warto zdecydować się na kupno dywanu do łazienki? A jeśli tak, jaki wybrać model?

Komfort powinien być bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy aranżacji łazienki. W łazience jesteśmy narażeni na chłód od płytek ceramicznych pod stopami. Aby codzienna higiena była jeszcze wygodniejsza, warto pomyśleć o kupnie dywanika łazienkowego.

Chociaż dywany do łazienki narażone są na zabrudzenie i zamoczenie, to jednak dla wielu osób są niezbędnym dodatkiem w tym właśnie wnętrzu.

Zalety posiadania dywanu łazienkowego:

  • zapewnia ciepło pod stopami po kąpieli
  • pochłania nadmiar wilgoci
  • zapobiega poślizgnięciom na wilgotnej podłodze
  • stanowi dodatkowy element dekoracyjny we wnętrzu

 

Do dyspozycji mamy dywaniki łazienkowe o różnych kształtach i rozmiarach, na przykład okrągłe, owalne, prostokątne czy dopasowane do kształtu toalety.

Dostępne teraz w sprzedaży dywaniki najczęściej wykonuje się z przyjemnych w dotyku włókien sztucznych, na przykład poliestrowych, ale możemy też wybrać dywaniki z naturalnych materiałów jak bawełna. Mogą mieć dłuższe runo typu shaggy albo mogą być też tkane na płasko. Od spodu dywanik może być także wykończony antypoślizgową warstwą, która zapobiega jego przesuwaniu się po podłożu.

Dodatkowo, dostępne w sklepach dywany do łazienki można łatwo utrzymać w czystości – wystarczy tylko od czasu do czasu wyprać je w pralce, aby znów nadać im higieniczną czystość.

Jaki dywanik wybrać do łazienki?

Gdy chcemy kupić dywanik łazienkowy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wzornictwo oraz na jego wymiary.

Bardzo często dywany do łazienki dobiera się do innych elementów tekstylnych we wnętrzu, na przykład do kolorystyki ręczników, aby razem tworzyły atrakcyjne, spójne połączenie. Oczywiście, możemy także dopasować dywanik do kolorystyki płytek, którymi wyłożona jest łazienka.

Gdy łazienka jest niewielka, wtedy warto także zmierzyć miejsce, w którym chcemy ułożyć dywanik. Wtedy możemy dobrać taki, który będzie pasował do danej przestrzeni idealnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here