Gładkie ręce, nogi. Jak to osiągnąć?

0
904

Depilacja należy do jednych z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych zarówno w salonach urody, jak i w warunkach domowych. Wykonywana jest z różną częstotliwością – jedni golą się codziennie, inni oddają się tej czynności tylko kilka razy w miesiącu. Do wyboru mamy różne rodzaje depilacji, ale najważniejsze jest to, aby była ona dobrana do rodzaju naszej skóry. Przyjrzyjmy się zatem różnym rodzajom depilacji i ich właściwościom.

Depilacja i jej rodzaje

Nie wszyscy wiedzą, że depilacja to bardzo stary zabieg kosmetyczny. Sięgały po niego już kobiety w starożytnej Grecji, stosując wypalanie płomykiem lampki oliwnej, zaś w Cesarstwie Rzymskim używały do tego celu kremów z pumeksu. Dziś mamy oczywiście znacznie nowocześniejsze metody depilacji, a przy tym znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze dla naszej skóry. Zaliczamy do nich:

1. Depilację depilatorem elektrycznym – forma ta jest niestety bolesna, ale za to włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Inwestując jednak w dobry depilator trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem.
2. Depilację woskiem – ta metoda również jest bolesna, i tak jak w przypadku depilacji depilatorem, włoski odrastają po kilku tygodniach.
3. Depilację maszynką jednorazową – jest to najszybsza i bezbolesna metoda depilacji. Jej minusem jest to, że efekty utrzymują się jedynie przez 1-2 dni, a do tego włoski odrastają twarde i ostre.
4. Depilację kremem – jest to szybka i bezbolesna metoda, a jej efekty utrzymują się 3-5 dni. Kremy do depilacji mogą jednak wywoływać relacje alergiczne, dlatego przed zastosowaniem tej metody należy przeprowadzić test uczuleniowy na małej powierzchni skóry.
5. Depilację laserową – to jedyna forma depilacji stałej, czyli po zakończeniu całej serii zabiegów włosy już nie odrastają.

Depilacja laserowa – usuwanie owłosienia Wrocław

W przypadku depilacji laserowej z Wrocławia światło lasera pochłaniane jest przez barwnik skóry i włosów, czyli melaninę, która z kolei zamienia je w ciepło, niszcząc tym samym trwale cebulkę włosa. Taki zabieg należy powtórzyć od trzech do siedmiu razy. Wynika to m.in. z tego, że nasze włosy mają trzy fazy wzrostu: aktywną (wówczas rosną), obumierania (jeszcze się trzymają, ale już nie rosną) i spoczynku (mieszek jest pusty). Jeśli podczas zabiegu cebulka znajduje się w fazie spoczynku, to zabieg trzeba będzie powtórzyć, wtedy gdy włos odrośnie. Czynność tę powtarza się aż do skutku.

Depilacja laserowa przeprowadzana w salonie kosmetycznym we Wrocław zalicza się do zabiegów skutecznych i bezpiecznych. Klientki chętnie poddają się depilacji laserowej pach, bikini, a także wąsika. Zabieg wykonywany jest również na nogach, rękach, plecach i szyi. Rozwiązanie to praktykowane jest zarówno przez kobiety, jak mężczyzn.

Depilacja laserowa Wrocław

Salon kosmetyczny z Wrocławia oferuje laserowe usuwanie owłosienia z użyciem najnowocześniejszej niemieckiej technologii, czyli lasera medycznego – MedioStar Next PRO. Ten sprzęt najwyższej klasy gwarantuje skuteczne i bezbolesne usuwanie owłosienia, zaś satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po 4 zabiegach.
Salon kosmetyczny zaprasza nie tylko na depilację laserową, ale również makijaż permanentny brwi i oczu, czyli kreski zagęszczające linię rzęs. Makijaż permanentny jest doskonałym sposobem na podkreślenie urody, a do tego pozwala zamaskować niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny czy plamy pigmentacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here