Jak dobrać biżuterię do karnacji?

0
563

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż wybrać coś z biżuterii. Wisiorek, łańcuszek, kolczyki, ze złota czy srebra, z kamieniami lub bez. Co decyduje najczęściej o wyborze? Na pewno zasobność portfela, a zaraz potem upodobania, gust. Zdarza się, że ktoś po prostu nie lubi złota i zawsze wybierze srebro. Okazuje się jednak, że nie w każdej biżuterii wygląda się tak samo dobrze. Jak więc dobrać tę najodpowiedniejszą?

Biżuteria a karnacja

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kwestią zasadniczą jest rodzaj karnacji. To od niej zależy, czy bardziej twarzowa będzie ozdoba złota, czy raczej wykonana ze srebra. Trzeba też pamiętać, że dobrze dobrana biżuteria potrafi doskonale podkreślić urodę, jest prawdziwą ozdobą kobiety. Warto więc poświęcić nieco czasu, by sprawdzić, w czym jest nam „do twarzy”. Podstawowa zasada głosi, iż osoby o ciemnej karnacji powinny sięgać po żółte złoto lub różowe złoto, a z kamieni wybrać np. rubin lub granat. Osoby o jasne karnacji lepiej będą prezentować się w srebrze i białym złocie. Diamenty staną się ozdobą każdej kobiety bez względu na odcień skóry czy kolor włosów. Wszak nie bez kozery mówi się, iż diament jest najlepszym przyjacielem kobiety.

Pracownik firmy Fugart dodał na ten temat kilka słów o tym, jakie metale pasują osobom z cerą śniadą: do śniadej cery pasuje zarówno złoto, jak i srebro. Osoby o takiej cerze mogą nosić wyroby biżuteryjne z obu metali szlachetnych cały rok.

Podstawowe typy urody a rodzaj biżuterii

Rodzaj kobiecej urody został podzielony na cztery kategorie: wiosna, lato, jesień i zima. W zależności od tego, do jakiej kategorii zalicza się cera danej kobiety, pasować do niej będą inne kolory oraz rodzaje ozdób. Kobiety wiosny powinny sięgać po ciepłe odcienie, a zatem biżuterię złotą, wykonaną ze stopów brązu czy z mosiądzu. Panie o typie lata pięknie wyglądają w srebrze, stali i platynie, im pasują kolory chłodne. Jesień o złocistej karnacji może postawić na brąz i złoto, a porcelanowa zima na platynę, srebro i białe złoto. Oprócz rodzaju materiału, z którego wykonana jest biżuteria, warto też zwrócić uwagę na wielkość ozdób, ich bogactwo. Zima o wyrazistej urodzie powinna postawić na minimalizm, także w biżuterii, podobnie lato. Jesień może szukać etnicznych inspiracji, elementów ze skóry czy drewna, a także stawiać na bursztyn. Wiosna śmiało może wybierać duże i wyraziste ozdoby, by podkreślały delikatne piękno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here