Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Kilka wskazówek na przykładzie Samsung Galaxy S22

0
361

W dzisiejszych czasach jakość aparatu fotograficznego w telefonie jest jednym z najważniejszych wyznaczników jego jakości. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż za pomocą smartfona możemy robić naprawdę zaskakująco dobre fotografie, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Dzisiaj nieco szerzej poruszymy tę kwestię i zastanowimy się, jak robić zdjęcia nocą telefonem na przykładzie Samsunga Galaxy S22. Zapraszamy do czytania!

Samsung Galaxy S22 i aparat do zdjęć nocnych

Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w wykonywaniu nocnych zdjęć, w pierwszej kolejności powinien się przyjrzeć swojemu aparatowi fotograficznemu w smartfonie. Musimy pamiętać, że nawet najlepszy telefon z dobrą baterią i świetnymi podzespołami może sobie kiepsko radzić przy próbie wykonania nim dobrej jakościowo fotografii.

Jak na tym polu wypada Samsung Galaxy S22?

Samsung Galaxy S22 to jeden z topowych modeli marki i nie mogło w nim zabraknąć nowoczesnych rozwiązań technologicznych, także w kontekście wykonywanych zdjęć. Na pokładzie znajdziemy tutaj główną matrycę aparatu o przekątnej aż pięćdziesięciu megapikseli, co samo w sobie jest całkiem imponującym wynikiem, ale ten telefon i jego aparat do zdjęć nocnych ma do zaoferowania jeszcze więcej.

Przede wszystkim w Samsungu Galaxy S22 znajdziemy obiektyw znacznie bardziej czuły na światło, niż miało to miejsce chociażby w przypadku jego poprzednika. To niezwykle ważny parametr przy wykonywaniu zdjęć nocą, który pozwala uzyskać więcej szczegółów na każdym ujęciu, bez ryzyka pojawienia się tam szumów i innych zniekształceń. Dodatkowo nad wszystkim czuwa wydajny procesor urządzenia, który jest w stanie samodzielnie poprawiać każde wykonane zdjęcie w czasie rzeczywistym. Takie połączenie sprawia, że Samsung Galaxy S22 to dobry wybór dla każdego, kogo interesuje mocny aparat do zdjęć nocnych, wkomponowany w telefon z dobrą baterią, procesorem i ekranem.

Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Tryb nocny i tryb profesjonalny

W przypadku, kiedy chcemy spróbować swoich sił w nocnej fotografii, mamy do wyboru dwie opcje – dedykowany tryb aparatu do robienia zdjęć nocą oraz tryb profesjonalny, który pozwala na samodzielny wybór każdego parametru wykonywanego ujęcia. Który z nich będzie lepszy?

Początkujący miłośnicy nocnych zdjęć mogą spokojnie postawić na tryb nocny. Przy jego wykonywaniu aparat automatycznie lepiej doświetli całe ujęcie, dzięki czemu będziemy mogli się skupić na poszukiwaniu jedynie odpowiedniego kadru. W ramach zdobywanych doświadczeń możemy stopniowo poznawać tryb profesjonalny, który jest zdecydowanie bardziej rozbudowany i tym samym pozwala nam na więcej możliwości.

Przy naszych pierwszych krokach w nocnej fotografii, całkiem niezłym pomysłem może się okazać użycie statywu. Ograniczy on drgania naszych dłoni i aparatu, dodatkowo stabilizując obraz oraz wpływając na jego jakość i ilość szumów. Pamiętajmy o tym, że zdjęcia nocne wymagają dłuższego naświetlania i do ich poprawnego wykonywania będziemy musieli przez chwilę przytrzymać telefon nieruchomo, żeby efekty mogły wyjść zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here