Jak umyć duże okna balkonowe?

0
1039

Przeszklenia w postaci dużych okien są trendy w świecie projektowania domów. Moda ta jednak staje się niezwykle niewygodna i uporczywa, gdy w grę w chodzi utrzymanie okien w nienagannym stanie. Czyszczenie ich może wymagać nawet kilku godzin pracy, jeśli czynność ta wykonywana będzie tradycyjnymi metodami. Warto więc poszukać rozwiązań, które ułatwią i usprawnią proces nadawania oknom idealnego stanu.

Im częściej, tym lepiej

Mycie okien raz na trzy miesiące przyczynia się do powstawania ogromnych zabrudzeń. W wyniku różnych warunków atmosferycznych kurz i piasek zbierają się, a następnie przywierają do tego stopnia, że trudno jest je doczyścić. Nie wspominając nawet o odchodach owadów, których ilość w takim odstępie czasu będzie ogromna. Częste mycie okien skróci czas, który potrzebny jest na uzyskanie oczekiwanego efektu. Ilość zabrudzeń jest mniejsza, więc wymaga mniej czasu i wysiłku.

Odpowiednie narzędzia kluczem do sukcesu

Wielkie, balkonowe okna można myć na dwa sposoby. Pierwszy to zastosowanie tradycyjnych metod, czyli ściereczki i specjalnego preparatu, co wiąże się z koniecznością wchodzenia na drabinę. Metoda niezwykle niewygodna, a także niebezpieczna. O wiele łatwiej, szybciej i dokładniej można wykonać tą czynność poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi i gadżetów. Myjka do okien Leifheit na teleskopowym drążku pozwala myć okna stojąc wygodnie na podłodze. Drążek zapewnia komfort podczas mycia, a duży wybór końcówek pozwala stosować myjkę zarówno ma mokro, jak i na sucho, w celu usunięcia kurzu i innych zanieczyszczeń. Istotne są nie tylko narzędzia, ale też zastosowane preparaty. Ich wysoka jakość zapewni nie tylko czystość, ale też połysk.

Pogoda ma znaczenie

Oczywistością jest, że najlepiej myć okna w słoneczny i ciepły dzień. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a o okna należy dbać zarówno latem, jak i jesienią czy zimą. Jeśli mycie przypada w okresie zimowym, warto śledzić prognozy i poczekać na dzień, w którym temperatura będzie nieco wyższa. Przymrozek może przyczyniać się do powstawania smug.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here