Jak urządzić kącik do spania dla dziecka?

0
1061

Zdrowy sen jest niezwykle istotny w kwestii codziennego funkcjonowania. Nie chodzi tu jedynie o dorosłych, ale również o dzieci. Te, które mają swoje miejsce są spokojniejsze, bardziej wyspane i rześkie, co umożliwia im zabawę przez cały dzień. Jak odpowiednio urządzić miejsce do spania dla malucha? Podpowiadamy.

Jak zaaranżować kącik dla malucha?

Niezależnie od tego, czy urządzamy pokój niemowlaka czy starszego dziecka, pamiętajmy o odpowiedniej temperaturze oświetlenia. Musisz bowiem mieć świadomość, jak niezwykle istotne jest zapewnienie maluchowi odpowiednich warunków pozwalających na bezpieczny i komfortowy sen, ale również na zabawę. Na co więc zwrócić uwagę? Czym się kierować, urządzając pokój dla dziecka?

Właściwa temperatura w pomieszczeniu to podstawa. Mając pewność, że dziecko nie przegrzeje się, ani nie wyziębi możesz być ugruntowany w swojej decyzji. Aby zapewnić dziecku komfortowy sen należy unikać stawiania łóżeczka dla malucha bezpośrednio pod oknem, ale również na linii okno-drzwi, gdyż takie ustawienie będzie narażać dziecko na przeciągi. Warto unikać również stawiania łóżka w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryferów.

Kącik do spania dla malucha – postaw na uniwersalne rozwiązania

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj oświetlenia i jego rozmieszczenie. W pomieszczeniu do spania, temperatura oświetlenia powinna być tak przystosowana, aby można było w komfortowy sposób zasypiać, szczególnie jeśli maluch nie lubi zasypiać w ciemności. Idealnie sprawdzi się więc mała lampka nocna, która pomoże stworzyć przytulny kącik dla dziecka. W pokoju dziecka możemy zdecydować się na różnego rodzaju kinkiety, oświetlenie podłogowe czy lampy stojące. Tego rodzaju źródła światła właściwie ze sobą połączone stworzą przytulny nastrój.

Nie zapominajmy również, że wiele maluchów śpi w dzień. Światło słoneczne dla tych dzieci może być drażniące i może skutecznie zakłócać sen. Warto więc wybierać modele, które posiadają opcję regulacji natężenia światła.

Jeśli zaś mowa o maluchach, pierwszy kącik do spania zazwyczaj mieści się w sypialni rodziców. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ młodzi rodzice nie chcą spuszczać malucha ani na chwilę z oczu, nawet nocą. Łóżeczko w pokoju rodziców to często stan przejściowy, dlatego nie warto od razu inwestować w wysokiej klasy oprawę dekoratorską. Warto więc zrezygnować ze zmiany koloru ścian czy kładzenia tapety. Skupmy się na konkretach. W kąciku dla malucha powinno znaleźć się przede wszystkim łóżeczko oraz miejsce na przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy. Najlepszym wyjściem będzie szafa lub mała komoda – gdy nie mamy zbyt dużo miejsca, w której będziemy mogli przechowywać ubrania i akcesoria dla malucha. We właściwie dobranej komodzie znajdzie się miejsce na czapki z daszkiem dla dzieci, ubrania, buty czy akcesoria. Zmieści się również zimowa czapka z pomponem czy puchowa kurteczka dla malucha.

Właściwie zaaranżowany kącik dla malucha będzie nie tylko funkcjonalny, ale również komfortowy dla rodziców. Warto również wybierać takie meble, które będą rosły wraz z dzieckiem, a w razie potrzeby znajdą się w pokoju dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here