Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

1
1282
Jak wybrać najlepszą pastę do zębów

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można wybrać najlepszą pastę do zębów. Czym kierować się podczas tego typu zakupów i co koniecznie powinno znaleźć się w tego typu produkcie?

Do czego potrzebna jest pasta do zębów?

Pasta do zębów służy przede wszystkim jako środek profilaktyczny w ochronie przed próchnicą. Dopiero na kolejnych miejscach należy umieścić jej dodatkowe właściwości, jak choćby wybielanie czy nadawanie świeżego oddechu. Obecnie można wybierać spośród past do zębów z fluorem i bez niego. Te pierwsze uznawane są za bardziej skuteczne, ponieważ fluor jest dość istotnym składnikiem, jeśli chodzi o stan szkliwa. Rozwiązaniem pośrednim jest sięgnięcie po pasty, które zawierają tak zwany naturalny fluor. Pasta do zębów powinna także zawierać składniki działające przeciwbakteryjnie. W przypadku wielu produktów tego typu jest to na przykład cynk.

Mniej i bardziej skuteczne działanie

Obecnie pasta do zębów może być bardziej skuteczna niż wcześniej. Na rynku pojawiły się bowiem pasty, które nie tylko wspomagają oczyszczanie zębów, ale także mogą wpłynąć pozytywnie na odbudowę szkliwa. Trzeba jednak pamiętać, że to działanie dotyczy tylko niewielkich uszkodzeń, które są zazwyczaj niewidoczne, nie zaś trwałych ubytków. Pasta tego typu może mieć dodatkowe właściwości. Wybierając produkt przeznaczony do wrażliwych zębów można liczyć na dodatkowe działanie w postaci zmniejszenia lub całkowitego usunięcia dyskomfortu podczas spożywania takich produktów jak kwaśne owoce.

Wybór najlepszej pasty do zębów – czym się kierować?

Jeśli nie ma konieczności uzupełniania szkliwa ani zmniejszenia wrażliwości zębów, można zdecydować się na pastę, która ma nieco inne właściwości. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na pasty o bardziej naturalnym składzie. Czarna pasta do zębów to produkt, który ma w składzie węgiel aktywny. Ten składnik nie tylko wybiela zęby, ale także działa przeciwbakteryjnie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy szkliwo jest słabsze węgiel może doprowadzić do jego szybszego ścierania się. Podobnie trzeba uważać na pasty z zawartością ksylitolu, który ma chronić zęby i poprawić usuwanie z nich osadu, jednak w przypadku, gdy szkliwo jest miękkie, może ono ulec uszkodzeniu.

Wybierając pastę należy przede wszystkim zastanowić się, jakie problemy ma ona rozwiązywać. Obecnie za najlepsze pasty uznawane są te, które mają jak najmniej sztucznych składników.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here