Jak wybrać wózek bliźniaczy – podpowiadamy!

0
566

Zakup wózka powinien być przemyślany – chodzi o bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność. Jak należy podejść do wyboru wózka, kiedy spodziewamy się bliźniaków?

Ponieważ wózek będzie z nami przez dłuższy czas, powinniśmy wybrać taki, który będzie wytrzymały. Poza tym musimy przeanalizować swoje potrzeby. Co wziąć pod uwagę, kiedy będziemy przeglądać wózki bliźniacze?

Jakie wózki mamy do wyboru?

Zacznijmy od tego, że wózek bliźniaczy może być w różnych odsłonach, a każda ma swoje zalety. Najczęściej spotyka się wariant, w którym dzieci siedzą obok siebie. Taki wózek jest wygodny, kiedy wjeżdżamy na krawężniki, a do bliźniaków jest równy dostęp. Jednak ma jedną zasadniczą wadę – zajmuje sporo miejsca i po złożeniu i podczas jazdy. Musimy się liczyć z tym, że nie zmieścimy się w wąskich drzwiach albo na wąskim chodniku.

Drugą opcją jest wózek, w którym dzieci siedzą jedno za drugim. W tym przypadku bez problemu zmieścimy się wszędzie, bo wózek jest tak wąski jak spacerówka. Zajmuje też niewiele miejsca po złożeniu. Minusy? Rodzice nie mają równego dostępu do obu maluszków. Poza tym nieco trudniej wjeżdża się na wyższe krawężniki. I wreszcie jest wózek, w którym jedno dziecko siedzi nad drugim. Zalety i wady wyglądają podobnie, ale czasem wózki tego typu posiadają dodatkowo duże wózki zakupowe. Bez względu na to, na który rodzaj się zdecydujemy, przejrzyjmy wózki w sklepie Bobowozki.com.pl. Nie tylko są tam wszystkie wymienione typy, ale pochodzą od sprawdzonych producentów, więc posłużą przez długi czas.

Na co spojrzeć przed zakupem?

Typ wózka to nie koniec naszych dylematów, jest jeszcze kilka innych kwestii, którym musimy się przyjrzeć. Zacznijmy od wagi wózka – najlepiej, by był względnie lekki, ale jednocześnie musi być stabilny. Zrezygnujmy z bardzo ciężkich modeli, pamiętajmy, że w wózku będzie nie jedno, a dwójka dzieci. Następny jest wymiar, a szerokość jest najczęściej w przedziale 100 a 170 cm. Wiele zależy od tego, na jaki rodzaj konstrukcji się zdecydujemy. Ważne, by siedziska były na tyle szerokie, żeby dzieci miały swobodę ruchów.

Następne są koła. Jeżeli chcemy postawić na wygodę podczas jazdy w każdych warunkach, to sprawdzą się koła duże i pompowane. W sytuacji, kiedy wózek będzie użytkowany tylko w przestrzeni miejskiej, koła mogą być mniejsze. W przypadku spacerówek bardzo ważna jest obecność barierek, które zabezpieczą przed wypadnięciem maluszka. Istotne są również sprawne hamulce. Warto też spojrzeć na takie elementy, jak wspomniany kosz na zakupy, który ułatwi codzienne korzystanie z wózka.

Może 2in1 lub 3in1?

Wózek bliźniaczy to największy wydatek w wyprawce maluszka. Warto więc pomyśleć o oszczędnościach. Ciekawym rozwiązaniem są wózki 2in1 łączące w sobie wózek głęboki ze spacerówką, albo wózki 3in1, w których oprócz wózka głębokiego i spacerowego są nosidełka. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, robimy jeden zakup, co wiąże się z mniejszym kosztem, niż gdybyśmy kupowali każdy z tych elementów osobno. Zamiana jednego typu wózka w drugi zajmuje maksymalnie kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here