Jak zabezpieczyć dom podczas naszej nieobecności?

0
800

Okres świąteczno-zimowy to czas częstych wyjazdów. W święta odwiedzamy swoje rodziny, w ferie zimowe wyjeżdżamy na upragnione narty razem z dziećmi. Niestety ten czas to także raj dla złodziei i włamywaczy. W jaki sposób zabezpieczyć się przed włamaniem pod naszą nieobecność, aby po powrocie ze świątecznych wyjazdów nie czekała na nas przykra niespodzianka?

Pomocny sąsiad

Najprostszym rozwiązaniem, które jednocześnie nie zrujnuje naszego portfela, będzie pomoc sąsiada. Jeśli jest on zaufaną osobą, poproś go, aby w czasie Twojej nieobecności „miał oko” na Twój dom. Policjanci podkreślają, że czujny sąsiad to wciąż efektywna metoda w walce ze złodziejami. Taka osoba może odebrać korespondencję, podlać kwiaty czy zapalić wieczorem światło. Wszystkie te czynności mają swoją dodatkową korzyść – sprawiają wrażenie obecności w domu, która może zmylić i skutecznie odstraszyć przestępców.

Więcej światła

Dobrze oświetlona posesja to mniejsza szansa na rabunek. Posiadłości, które nie posiadają odpowiedniego zewnętrznego oświetlenia, stwarzają lepsze warunki dla włamywaczy, którzy niepostrzeżenie mogą wtargnąć na teren naszego domu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie oświetlenia, które posiada wbudowany czujnik ruchu. Zapalenie się światła na naszej posesji może skutecznie odstraszyć intruza i jednocześnie zwrócić uwagę sąsiadów, którzy w razie niebezpieczeństwa mogą zawiadomić policję. Skutecznym i relatywnie niedrogim rozwiązaniem jest zamontowanie tzw. „timerów” w oświetleniu wewnętrznym, które włączą się automatycznie w trakcie naszej nieobecności. Można sterować nimi z poziomu naszego telefonu. Użycie ich może skutecznie odstraszyć włamywacza, który po zapaleniu się światła pomyśli, że gospodarze wciąż są w domu.

Kontroluj swój dom z telefonu

Dzięki szybkiemu postępowi technologii ochrona naszego domu przed nieproszonymi gośćmi staje się coraz łatwiejsza i wygodniejsza. Na swojej popularności zyskują wideodomofony, które posiadają funkcję rejestracji obrazu i dźwięku. Nagrywanie najczęściej rozpoczyna się w momencie naciśnięcia dzwonka, ale coraz więcej modeli posiada funkcję reagowania na każdy ruch przed posesją. Wideodomofony posiadają także funkcję zapisu nagrań, co może okazać się niezmiernie pomocne w późniejszym ewentualnym zidentyfikowaniu złodziei. Ich użytkowanie jest także bardzo wygodne. Wiele z nich można zsynchronizować ze swoim telefonem komórkowym – dzięki temu możemy odpowiedzieć na dzwonek ze swojego telefonu lub dzięki funkcji podglądu na żywo, sprawdzić co dzieje się wokół naszej posesji. Ich jedyną wadą może być ograniczony zasięg – zazwyczaj są w stanie pokazać tylko to, co dzieje się w obrębie naszej bramy lud drzwi wejściowych.

Zewnętrzne kamery, monitoring, profesjonalne firmy ochroniarskie

Istnieją również inne sposoby, dzięki którym można chronić nasz dom w czasie nieobecności. Niestety, w ich przypadku należy liczyć się z większymi kosztami oraz trzeba przygotować się do nich odpowiednio wcześniej. Jednym z rozwiązań jest wynajęcie firmy ochroniarskiej, która będzie monitorować naszą posesję. Taki sposób ochrony polega na zamontowaniu systemu alarmowego w naszym domu, który następnie zostaje podłączony do ich sieci. Jeśli dojdzie do włamania, firma ochroniarska zostaje o tym poinformowana jako pierwsza i zazwyczaj dociera do miejsca zdarzenia w przeciągu kilkunastu minut.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w profesjonalny, zewnętrzny monitoring, warto wybrać kamery kolorowe, nagrywające w jakości HD – dzięki temu rejestrowany obraz i dźwięk będą o wiele lepsze, a to może pomóc w identyfikacji potencjalnego złodzieja. W przypadku kamer zewnętrznych także warto zadbać o to, aby rejestrowany obraz był przekazywany na urządzenie mobilne. Dzięki temu możemy kontrolować, co dzieje się w obrębie naszego domu niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Gotowe zestawy systemów alarmowych jak i monitoringu znaleźć można w sklepie internetowym eAlarmy.com.pl. Firma ma wieloletnie doświadczenie, a pracownicy chętnie pomogą i doradzą przy wyborze odpowiedniego dla Państwa potrzeb zabezpieczenia.

Ostrożność i rozsądek przez cały rok

Istnieją także inne sposoby, które pozwolą nam uchronić się przed włamaniem, nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok. Jeśli złodzieje chcą obrabować dany dom, zazwyczaj obserwują go przez kilka tygodni. Dlatego warto zawiesić w oknach zasłony lub rolety, dzięki czemu włamywacz nie będzie widział, co znajduje się wewnątrz naszego domu. Ostrożność należy zachować także przy wynoszeniu śmieci. Kartonowe pudełka po telewizorach, komputerach lub innych kosztownych sprzętach warto złożyć lub posortować w taki sposób, aby złodziej nie widział, co się w nich znajdowało, ponieważ to daje mu czysty obraz tego, jakie wartościowe przedmioty znajdują się wewnątrz naszego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here