Jak zrobić loki prostownicą?

1
1765
Jak zrobić loki prostownicą?

Szykujesz się na wieczorne wyjście i zamarzyły Ci się piękne loki jakie często noszą gwiazdy, ale nie masz lokówki, a nakręcanie mokrych włosów na wałki i czekanie aż wyschną zbyt długo trwa? W domu masz tylko prostownice? Nic straconego, nią też stworzysz piękne fale i to w krótkim czasie.

Przygotuj się

Najlepiej jeśli włosy umyjesz już rano w dniu wyjścia i to bez odżywki, która mogłaby obciążyć Twoje włosy. Jeśli już musisz zrobić to tuż przed skręcaniem, bardzo dokładnie je wysusz. Wilgotne pasma gorzej skręcić, a loki szybciej się prostują, gdy włosy nie są do końca suche. Prostownicę nastaw na wysoką temteraturę, ale taką, która nie zniszczy Ci włosów i pamiętaj o termoochronnym kosmetyku, który ochroni włosy przed wysuszeniem od wysokiej temperatury twojego urządzenia.

Przystępujemy do skręcania włosów

Kiedy prostownica jest już wystarczająco rozgrzana możemy przystąpić do skręcenia. Podziel włosy na równe pasma. Jeśli chcesz uzyskać delikatne fale wystarczy 6-8, natomiast kiedy zależy Ci na efekcie mocno skręconych loków, pasm musi być minimum dwa razy więcej.

Zaciśnij prostownicę na oddzielonym paśmie włosów około 7cm od czubka głowy. Następnie obróć ją o 360 stopni w pionie. Tak zamkniętą prostownicę, powoli przesuwaj w dół, w kierunku końcówek włosów. Zwróć uwagę aby cały czas wszystkie włosy znajdowały się na rozgrzanych płytkach, a włosy były napięte pod stałym kontem.

Czynność powtarzaj z każdym wydzielonym pasmem, zmieniając kierunek obracania prostownicy o 360 stopni, dzięki czemu uzyskasz bardziej naturalny efekt.

Daj im odpocząć

Ważne, abyś zaraz po wypuszczeniu skręconego pasma z prostownicy ponownie go zwineła i delikatnie przypieła do głowy (np. wsówką) na parę minut. Włosy w tym czasie przestaną być ciepłe, a loki się utrwalą, dzięki czemu dłużej będą się ładnie prezentować. Dopiero po rozpuszczeniu wszystkich pasm użyj lakieru do włosów dla utrwalenia efektu. Pamiętaj jednak żeby nie przesadzić z ilością bo obciążone włosy stracą na sprężystości i naturalnym wyglądzie.

Loki zrobione prostownicą z wykorzystaniem tej metody, są bardzo trwałe. W zależności od rodzaju i długości włosów utrzymują się od 1 do nawet 3 dni. Dzięki temu sposobowi nie potrzebujemy już dodatkowo kupować lokówki lub wydawać na fryzjera, a wykonanie idealnych loków jest proste i zajmuje zaledwie parę minut.


Sprawdź ranking prostownic do włosów

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here