Jaki krem do depilacji?

1
3289
Jaki krem do depilacji

Depilacja kremem to metoda usuwania niechcianego owłosienia, która jako jedna z niewielu nie powoduje podrażnień skóry i jest bezbolesna. Dodatkowo skuteczność kremów do depilacji plasuje się dość wysoko, a ich użycie jest bardzo łatwe. Wystarczy nałożyć krem na odpowiednią część ciała i spłukać lub usunąć specjalną szpatułką po upływie czasu podanego na opakowaniu.

Jak działa krem do depilacji?

Składniki zawarte w kremach do depilacji mają za zadanie rozpuścić części włosa, które znajdują się na powierzchni skóry. Nie uszkadzają one cebulek. Reakcje chemiczne, które zachodzą po aplikacji kremu są całkowicie bezbolesne i nie powodują podrażnień. Większość kremów dostępnych na rynku jest wzbogacona w ekstrakty roślinne, olejki lub witaminy, które odpowiednio zmiękczają i nawilżają skórę. Jeśli jednak obawiasz się podrażnień możesz wybrać kremy przeznaczone dla skóry wrażliwej, a po depilacji użyć nawilżającego balsamu.

Jaki krem wybrać?

Obecnie dostępnych jest wiele preparatów o różnych składach, ale podobnym działaniu. Największe różnice będą w formule i sposobie użycia (krem w sprayu ułatwi aplikację. Najpowszechniejsze są preparaty w tubkach lub z dozownikiem. Do kremów tego typu przeważnie dołączone są odpowiednie szpatułki, które pomagają w równomiernej aplikacji. Przy depilacji okolic intymnych należy wybrać preparat przeznaczony właśnie do depilacji tych delikatnych okolic. Skóra w tych miejscach jest szczególnie wrażliwa i nie każdy krem może być dla niej odpowiedni.

Aby wybrać najlepszy krem dla siebie musisz sprawdzić działanie kilku preparatów, ponieważ każdy z nas reaguje odmiennie na różne składniki. Jednak szczególnie polecane są kremy z ekstraktem z eukaliptusa, masłem shea czy olejkiem z awokado. Wszystkie te substancje pozostawią skórę miękką i nawilżoną. Dla skóry wrażliwej odpowiednie będą kremy z dodatkiem aloesu i witaminy E, które są znane ze swoich właściwości łagodzących. Często nie decydujemy się na używanie kremów do depilacji, ponieważ ich główną wadą jest czas działania. Z myślą o niecierpliwych powstały kremy pod prysznic, które utrzymają się na naszej skórze podczas mycia. Taki krem nakładamy przed wejściem pod prysznic, w między czasie możemy się umyć i zrelaksować pod ciepłą woda, a po kąpieli ścieramy środek z okolic, które depilujemy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here