Jakie rozwiązania pomogą w urządzeniu małego mieszkania?

0
787

Aranżacja małego mieszkania, by było funkcjonalne i zaspokajało oczekiwania domowników, nie jest łatwa. Na małej powierzchni musimy zmieścić wszystko, czego potrzebujemy do życia, czyli meble zapewniające wypoczynek dzienny i nocny oraz takie, które służą do przechowywania, czy przygotowywania i spożywania posiłków.

Często potrzebujemy też miejsca do pracy, lub realizacji swojej pasji. Bez korzystania ze specjalnych i pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych łatwo małe wnętrza przytłoczyć i zagracić. 

Jakie pomysły pomogą wykorzystać optymalnie małą przestrzeń?

Na małej przestrzeni można dzięki odpowiednim rozwiązaniom stworzyć miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Należy szukać pomysłów, by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Często trudno jednak znaleźć gotowe meble, które idealnie wpisałyby się w małe wnętrze, a do tego spełniałyby różne funkcje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będą meble na wymiar, dzięki którym wykorzystamy każdy metr kwadratowy. Przykładem może być wysoka szafa, która będzie idealnym miejscem do przechowywania, a dodatkowo odpowiednio zaprojektowana może pełnić funkcję toaletki. Wystarczy, że jedne drzwi szafy będą lustrzane, co dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Jeżeli chcemy mieć toaletkę, warto zrobić te drzwi krótsze, czyli nie od samego dołu. Na dole natomiast mogą być szuflady. W tej sytuacji w najwyższej szufladzie można trzymać przybory toaletowe. Po wysunięciu szuflady mamy gotową toaletkę, przy której nawet możemy usiąść, jeśli jest na odpowiedniej wysokości. Usługi stolarskie, nawet jeśli do najtańszych nie należą, mogą dać nam takie niestandardowe rozwiązania, które sprawią, że mieszkanie stanie się wygodne i funkcjonalne.

Jakie niestandardowe rozwiązania pomogą ukryć łóżko?

W aranżacji małego wnętrza największą rolę odgrywają dobre pomysły, które pozwalają przykładowo na jednej powierzchni urządzić garderobę i łóżko. W tym rozwiązaniu łóżko znajduje się pod garderobą i w dzień jest schowane, a na noc się je wysuwa. Półkotapczany to również dobry pomysł, jeśli chcemy, by łóżko nie zabierało nam cennej powierzchni w godzinach, kiedy nie śpimy. Takie rozwiązania spotyka się już nawet w sprzedaży komercyjnej. Ciekawym pomysłem natomiast, wymagającym jednak specjalnego wykonania na zamówienie, mogłoby być łóżko zamykane w szafie, które podczas gdy jest zamknięte, będzie funkcjonalną kanapą. W momencie otwierania łóżka, kanapa składałaby się pod łóżko. 

To tylko wybrane pomysły na optymalne wykorzystanie przestrzeni małego mieszkania. Usługi stolarskie mogą nam w tym skutecznie pomóc, jeśli zaproponujemy ciekawe pomysły. Doświadczony stolarz ma też zawsze już sprawdzone rozwiązania, które pomogą lepiej wykorzystać małą powierzchnię. Jest to często dobra inwestycja na długie lata. 

HB Stolarnia – profesjonalne usługi stolarskie.