Książka z bajkami – czy to dobry prezent dla dziecka?

0
651

Zakup prezentu dla malucha nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby był on zgodny z preferencjami smyka. Wiadome jest, że upominek musi przede wszystkim wywołać radość, jednak powinien być on również wartościowy. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być książeczki z bajkami dla dzieci.

Pięknie wydane egzemplarze przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym szkrabom, a więc nie trzeba obawiać się wyrzucenia gotówki w błoto. Należy wiedzieć, że regularne czytanie kształtuje osobowość i wspomaga prawidłowo rozwój.

Nauka samodzielnego czytania

Książki z wierszami dla dzieci znakomicie sprawdzają się podczas nauki samodzielnego czytania. Oczywiście każdy maluch rozwija się we własnym tempie. Trzylatek nie chce podejmować prób rozpoznawania literek? Kolorowe ilustracje wzbudzają w nim większe zainteresowanie, niż tekst? Nie ma w tym nic złego! Bardzo ważne jest to, aby nie zmuszać szkraba, ani nie wywierać na nim presji. W ten sposób można osiągnąć skutki odwrotne do zamierzonych.

Pobudzenie wyobraźni

Bajki dla dzieci to sprawdzony sposób na to, aby pobudzić wyobraźnię malucha. Słuchanie głosu rodzica jest dla niego prawdziwym ukojeniem. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na czytanie przed snem. Pozwala ono dziecku zrelaksować się oraz wyciszyć. Mniejsza ilość bodźców sprawia, że łatwiej o skupienie. Filmy i bajki telewizyjne narzucają wizę autora. Zupełnie inaczej jest w przypadku książek, które przez każdego odbierane są nieco inaczej.

Wzbogacenie słownictwa

Książka z wierszami dla dzieci to ponadczasowy pomysł na prezent, który sprawdzi się w absolutnie każdym przypadku. Trzeba zaznaczyć, że regularne czytanie znacząco wzbogaca słownictwo. Jest to ważne nie tylko dla kilkulatków, ale także starszych dzieci. Podczas samodzielnego czytania na głos można przeprowadzać także proste ćwiczenia logopedyczne, które wspierają walkę z wadami wymowy. Połączenie nauki oraz przyjemności jest możliwe!

Wpływ na wychowanie

Na uwagę zasługuje fakt, że czytane książki mogą mieć wpływ na wychowanie pociechy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim można poznawać świat, który nie zawsze jest przyjazny i bezpieczny. Smyk z pewnością będzie posiadał swoich ulubionych bohaterów – mogą oni stanowić wzór do naśladowania. Gruba księga bajek z efektownymi ilustracjami wcale nie musi być piekielnie droga. Nie zaszkodzi zajrzeć do internetowych antykwariatów, które zapewniają szeroki wybór tytułów oraz korzystne ceny. Zadowoli to osoby, które lubią oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here