Kwiaty cebulowe, które można sadzić wiosną – przegląd gatunków

0
906

Orientalne kwiaty cebulowe kochają wiosnę. Zasadzenie ich w tym okresie sprawia, że będą zachwycać aż do późnego okresu jesiennego. Jeśli zastanawiasz się, czy warto rozpocząć uprawę kwiatów dopiero wiosną – zapraszamy do krótkiego przeglądu roślin, które z pewnością przekonają Cię, że to świetny pomysł.

Zachwycające begonie

Rośliny sadzone wiosną zachwycają swoją oryginalnością i nietuzinkowymi kolorami. Nic więc dziwnego, że chętnie stawiamy na nie w swoich ogrodach. Wśród popularnych gatunków znajdują się niezwykle efektowne begonie, które idealnie nadają się do uprawy przez osoby początkujące. Wysokiej jakości cebulki kwiatowe begonii, wymagają temperatury powyżej 16 stopni Celsjusza i zaleca się ją sadzić w okolicy maja. To roślina, która nie lubi zanieczyszczeń i najlepiej rozwija się w jasnych miejscach.

Dyskretne zawilce

Kolejną rośliną, która wzbudza zachwyt, jest zawilec. Będzie wspaniałą ozdobą ogrodowych rabat, dlatego warto dostarczyć mu godnych do rozwoju warunków. Wysokiej jakości cebulki kwiatowe dobrze posadzić na żyznej glebie lub wykorzystać do tego specjalnie przystosowany torf. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że odwdzięczą się wyjątkowymi kwiatostanami.

Ozdobne dalie

Jednymi z piękniejszych kwiatów są niezwykle efektowne dalie. Wysokiej jakości cebulki kwiatowe można zacząć sadzić z początkiem maja, aby uniknąć zbyt niskich temperatur. Dalie zaczynają kwitnąć już po kilkunastu dniach, dlatego, jeśli tylko grunt będzie odpowiednio nagrzany, dość szybko będziemy mogli cieszyć się widokiem ich kulistych koron.

Strojne mieczyki, zwane też gladiolami

Zachwycają pięknymi płatkami i intensywnie nasyconą barwą. Mieczyki – bo nich mowa – zaleca się uprawiać w połowie kwietnia. Optymalnie, gdy gleba, w której je sadzimy, ma obojętny odczyn i jest odpowiednio nawożona. Wymagają słońca i ochrony przed wiatrem, więc hodowla nie jest nadmiernie absorbująca.

Wytworne lilie

Istnieje wiele odmian tej okazałej rośliny, łączy je jednak jedno – zachwycają nie tylko wspaniałym wyglądem, ale także intensywnym zapachem. Aby dobrze się przyjęły, należy zapewnić im dostęp słońca oraz wysoką wilgotność. W przypadku rabat dobrze jest korzystać z torfu lub kwaśnej, żyznej ziemi, całkowicie pozbawionej chwastów.

Aby wysokiej jakości cebulki kwiatowe miały szansę dobrze się przyjąć, wskazane jest korzystanie z narzędzi ułatwiających sadzenie, takich jak sadzarki i dołowniki. Po szeroki wybór cebulek kwiatowych zapraszamy do działu ogrodniczego sklepu Bricomarche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here