Nici liftingujące – cofają czas i przywracają młodość

0
825

Skóra człowieka to niesamowity narząd. Spełnia głównie funkcję ochronną i termoregulacyjną. Chroni nas przed wysoką temperaturą i zanieczyszczeniami środowiska, a także pomaga usunąć toksyny z organizmu. Reaguje również, gdy narażamy nasze ciało na niewłaściwą dietę czy stres. Nasza skóra tak wiele bierze na siebie, że gdy jest tego zbyt wiele, traci jędrność, staje się sucha, wiotka i pomarszczona. Zbyt dużo negatywnych czynników czyhających na skórę we współczesnym świecie sprawia, że naturalny proces starzenia jest przyspieszony. Warto zatem poznać zabieg z użyciem nici liftingujących, który niczym wehikuł czasu przywraca skórze młody wygląd i cofa negatywny wpływ czynników zewnętrznych.

Młody wygląd to nie tylko twarz bez zmarszczek

Każdy może mieć inną definicję młodości. Dla jednych jest nią idealnie gładka skóra twarzy bez zmarszczek, dla innych bycie młodym oznacza posiadanie zgrabnego, wysportowanego ciała. Są też tacy, dla których oba te aspekty składają się na definicję młodości. Niechirurgiczny lifting, za pomocą specjalnych nici wprowadzanych pod skórę, jest zabiegiem wszechstronnym (służy do odmładzania twarzy i modelowania sylwetki) oraz stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Nici liftingujące dają pełen wachlarz możliwości. Stosuje się je w celu:

  • poprawy wyglądu brwi (np. podniesienia zewnętrznych krawędzi),
  • podniesienia opadających policzków,
  • likwidacji podwójnego podbródka,
  • usuwania zmarszczek na twarzy i szyi,
  • ujędrnienia i podniesienia piersi,
  • wyszczuplenia ramion, brzucha i ud,
  • ujędrnienia pośladków.

Zabieg nićmi liftingującymi krok po kroku

Zabieg jest mało uciążliwy – trwa niecałą godzinę i nie wymaga hospitalizacji. Jest też bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Podczas standardowego zabiegu na twarz lekarz wykorzystuje od 4 do 6 par nici. Ultracienkie nici wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnej igły. Ale bez obaw – zabieg nie pozostawia po sobie jakichkolwiek, trwałych śladów, oprócz wyraźnie odmłodzonej skóry!

Bezpośrednio po zabiegu, dla poprawy komfortu, redukcji obrzęku i skrócenia rekonwalescencji, wykonywana jest fotomodulacja LED. To terapia uzupełniająca i może być kontynuowana przez kolejne dni po zabiegu.

W celach profilaktycznych pacjentowi po zabiegu przepisywana jest antybiotykoterapia (z uwagi na ciało obce w skórze, które może być przyczyną potencjalnego zakażenia). Czas rekonwalescencji wynosi od 1 do 5 dni, w zależności od zakresu zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta. W tym czasie może pojawić się obrzęk, a miejsce poddane zabiegowi bywa wrażliwe na dotyk. Efekt zabiegu jest trwały i utrzymuje się nawet kilka lat.

Innowacyjne nici

Specjaliści z klinik Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie do bezinwazyjnego liftingu stosują nici francuskiej firmy Spring Thread®. Są elastyczne, niewchłanialne, idealnie nadające się do liftingu skóry twarzy i innych partii ciała. Innowacyjne francuskie nici zostały wykonane z połączenia dwóch materiałów: bardzo wytrzymałego rdzenia poliestrowego, odpornego na rozciąganie oraz miękkiego, medycznego silikonu, zapewniającego rozciągliwość do 20% długości.

Co odróżnia Spring Thread® od powszechnie stosowanych nici liftingujących? Przede wszystkim posiadają maleńkie haczyki na całej swojej długości, które zapewniają prawdziwy i w pełni kontrolowany lifting leczonych miejsc. Nici innych firm często posiadają tylko zadziorki lub stożki umiejscowione odcinkowo, co zmniejsza ich precyzję i trwałość. A dzięki temu, że są niewchłanialne, czyli nie rozpuszczają się po pewnym czasie, naturalnymi efektami zabiegu można cieszyć się przez wiele lat.

Dowiedz się więcej o zabiegach nićmi liftingującymi Spring Thread® w bydgoskim i częstochowskim Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nici-liftingujace-spring-thread/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here