Niezwykłe właściwości niepozornego kamienia

0
29

Każdy mężczyzna, który na co dzień goli się tradycyjną maszynką na żyletkę lub brzytwą koniecznie powinien się zaopatrzyć w praktyczny ałun do golenia. Ten niezwykły minerał pochodzenia naturalnego słynie ze swoich wyjątkowych właściwości. Zawarty w nim siarczan potasowo-glinowy efektywnie hamuje krwawienie z drobnych zacięć i ranek, jakie zdarzają się w trakcie usuwania zarostu. Nie można się zatem specjalnie temu dziwić, że po ałun sięgają mężczyźni od wieków i stosują go do między innymi do dezynfekcji i pielęgnacji skóry po goleniu.

Ałun po goleniu i jego niezwykła moc

W zupełnie niepozornym, popularnym kamyku po goleniu jest niezwykła moc. Okazuje się, że ałun do golenia to nie tylko akcesorium, które pomaga błyskawicznie zatamować krwawienie, jakie może się pojawić podczas golenia. To także znakomity środek o działaniu antybakteryjnym. Z tego względu można go z powodzeniem stosować na drobne wypryski skórne, które dzięki temu szybko znikną.

Ten wyjątkowy preparat w formie praktycznego sztyftu lub kamienia łagodzi również ukąszenia owadów, zmniejsza obrzęk pojawiający się po ugryzieniu i eliminuje nieprzyjemne swędzenie. To jednak nie wszystkie jego zalety. Ałun może być używany jako antyperspirant. Skutecznie hamuje bowiem wydzielanie potu i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Najczęściej jednak jest on używany po goleniu. Łagodzi podrażnienia, działa na skórę kojąco i ściągająco.

Dlaczego warto mieć ałun?

Panowie, którzy preferują tradycyjne metody golenia z pewnością wiedzą, jak trudno zatamować krwawienie z drobnych ranek powstałe na skutek usuwania zarostu maszynką na żyletkę, czy brzytwą. Ałun do golenia jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Błyskawicznie pomaga uporać się z krwawiącą ranką i przyspiesza czas jej gojenia. Co więcej, skutecznie łagodzi też nieprzyjemne podrażnienia skórne.

Niewątpliwą zaletą, jaka sprawia, że warto się zaopatrzyć w ałun do golenia, jest jego wydajność. Produkt jest dostępny w wygodnej formie kostki, jak również w praktycznym sztyfcie. Bez względu na to, jaką postać ałunu wybierzemy, możemy mieć pewność, że wystarczy na długi czas. Przeciętnie kostka przy codziennym używaniu wystarcza na rok, co zdecydowanie przemawia za jej zakupem.

Jak używać ałunu do golenia?

Podstawową zasadą prawidłowego używania ałunu jest to, że przed zastosowaniem należy go zwilżyć pod bieżącą wodą. Tak przygotowana kostka jest gotowa do użycia. Zwilżony ałun dokładamy do zranionego miejsca i lekko dociskamy. Środek można również potraktować jako naturalny preparat po goleniu. Wilgotnym kamieniem pocieramy ogolone miejsca na twarzy i tym samym skutecznie dezynfekujemy skórę. Ałun ma bowiem również działanie kojące i ściągające, dlatego doskonale nadaje się do stosowania po goleniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here