Niższe koszty sprzątania? Postaw na uniwersalne środki czyszczące

0
511

Na rynku istnieje wiele różnorodnych preparatów czyszczących. Detergenty i ich rodzaje mnożą się niczym grzyby po deszczu, a każdy z nich posiada jakąś dodatkową funkcję lub składnik. Kiedy jednak posiadamy ograniczone fundusze, albo też ograniczoną ilość miejsca na przechowywanie tych wszystkich specyfików – lepiej postawić na praktyczne, uniwersalne środki czystości, dzięki którym z łatwością wyczyścimy wiele powierzchni i zakamarków typowych dla każdego wnętrza.

Jakiego rodzaju środki czystości wybrać aby obniżyć koszty sprzątania?

Od pokoleń utarło się, że Ludwik to popularny płyn do mycia naczyń. To naturalnie nasz sztandarowy produkt, jednak obecnie warto zwrócić uwagę także na inne rodzaje domowych pomocników tej marki. Wiele osób ceni sobie właśnie nasz płyn znany jeszcze naszym babciom. W prasie jak i w sieci istnieje wiele porad dotyczących jego nietuzinkowych zastosowań, a zatem już sam płyn do mycia naczyń Ludwik może uchodzić za preparat bardzo wielozadaniowy. Niemniej, często zamiast niego warto sięgnąć po jego „bliskich krewnych”, takich jak na przykład mleczko czyszczące Ludwik lub uniwersalną piankę w sprayu. Mleczko nie tylko wspomoże w pracy popularny płyn, ponieważ doczyści garnki i inne trudne do doczyszczenia naczynia, ale także ceramikę łazienkową czy też glazurę i terakotę. Oprócz tych wymienionych na pewno znajdziecie dla niego jeszcze wiele, wiele praktycznych zastosowań. Występuje w najbardziej klasycznych dla tego typu preparatów wariantach, czyli o zapachu: morskim oraz cytrynowym. Ponadto można skusić się także na kwiatową kompozycję zapachową. Takie mleczko nie tylko skuteczniej czyści, ale również nie zarysowuje czyszczonych powierzchni. Jeżeli mamy ograniczony budżet lub miejsce do magazynowania detergentów, warto zwrócić uwagę jeszcze na wspomnianą piankę. Pozwala ona szybko pozbyć się zabrudzeń z wszelkiego rodzaju powierzchni, dlatego po prostu warto zawsze mieć ją pod ręką. 

Płyn uniwersalny Ludwik – jak sama nazwa wskazuje

Wśród uniwersalnych czyszczących preparatów poczesne miejsce zajmuje także naturalnie płyn uniwersalny. Najczęściej stosujemy go do mycia podłóg, jednak przeznaczony jest także do innych powierzchni. Występuje w wielu odsłonach: o różnej kolorystyce, zapachach jak i zastosowaniach. Jednak, jak sama nazwa wskazuje, większość jego rodzajów jest po prostu uniwersalna i nadaje się znakomicie do niezliczonej liczby zadań. Postaw na proste i skuteczne rozwiązania z Ludwikiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here