Odzież medyczna. Modna i funkcjonalna

0
824

Strój medyczny jest niezwykle ważnym elementem wizerunku pracownika służby zdrowia. Noszą go nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również sekretarki i rejestratorki medyczne.

Oferta sklepu EXP Odzież Medyczna

EXP Odzież Medyczna oferuje szeroki wybór ubrań dla pracowników służby zdrowia. Stroje medyczne są nie tylko modne, ale też wygodne. Zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Tkaniny pochodzą od sprawdzonych dostawców. W bogatej ofercie sklepu znajdziemy:

  • bluzy medyczne,
  • spodnie medyczne,
  • fartuchy medyczne,
  • komplety medyczne.

Ubrania medyczne proponowane przez EXP Odzież Medyczna dostępne są w różnych kolorach i fasonach. Występują w szerokiej rozmiarówce. Projektanci uwzględniają najnowsze trendy.

Trendy w modzie medycznej-dawniej i dziś

Jeszcze nie tak dawno klasyczne były białe stroje medyczne. Chociaż miały być symbolem czystości i sterylności, budziły strach u wielu pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych. Zwykle do białych uniformów zakładano masywne drewniaki. Na szczęście  coraz więcej szpitali, przychodni i klinik wybiera modną i kolorową odzież medyczną. Kolorowe uniformy budzą zaufanie u pacjentów. W ofercie możemy znaleźć zarówno ubrania medyczne w pastelowych, stonowanych, jak i w energetycznych czerwieniach i fuksjach,

Bardzo popularne są również niebieskie, zielone, żółte i granatowe uniformy. Niektóre przychodnie i kliniki decydują się również na szare lub fioletowe stroje.  Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się też pudrowy róż.

O czym warto pamiętać, wybierając kolor uniformu?

Coraz częściej placówki służby zdrowia wybierają modną i kolorową odzież medyczną. Szukając odpowiedniego koloru uniformu, zwróćmy uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jasne odcienie zwracają szczególną uwagę na te partie ciała, które zakrywają. Ponadto ciemne kolory, w tym czarny i granatowy wyszczuplają sylwetkę i ukrywają jej niedoskonałości.

Granatowe, brązowe i bordowe stroje medyczne są niezwykle praktyczne. Nie widać na nich bardzo ewentualnych zabrudzeń. Warto dopasować kolor do specyfiki pracy. Jeśli pracujemy z dziećmi, zdecydujmy się na jasne i wesołe kolory.

Jeśli prowadzimy własną praktykę i szukamy idealnego uniformu, zwróćmy na koniec uwagę na to, jaki mamy typ urody. W sklepie EXP Odzież Medyczna znajdziemy stroje zarówno w ciepłych, jak i chłodnych odcieniach.

Jak wybrać uniform medyczny do sylwetki?

Wybierając ubrania medyczne, koniecznie zwróćmy uwagę na typ figury. Dzięki temu będziemy wyglądać bardzo atrakcyjnie. Wyróżniamy kilka podstawowych typów figur:

  • prostokąt: możemy nosić sukienki podkreślające talię, spodnie z wysokim stanem i bluzy z dekoltem w serek,
  • trójkąt: wybierzmy bluzy z dekoltem w łódkę i czarne lub granatowe spodnie z szerokimi nogawkami,
  • odwrócony trójkąt: warto nosić rozszerzane spódnice, spodnie w intensywnym kolorze, dekolt bluzy powinien wysmuklać i wydłużać sylwetkę,
  • koło: idealne będą sukienki o prostym kroju lub ciemne koszule i jaśniejsze spodnie,
  • klepsydra: zdecydujmy się na sukienki wcięte w talii lub połączmy kolorowe koszule z prostymi spodniami.

Kolorowa i modna odzież medyczna budzi sympatię i zaufanie pacjentów. Pamiętajmy, że poszczególne elementy garderoby muszą do siebie pasować. Niezwykle ważne są detale. Cała stylizacja powinna być spójna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here