Reflektory – praktyczne oświetlenie sufitowe i ścienne do Twojego domu

0
826

Szukasz takich lamp, które będą jednocześnie praktyczne i ozdobne? Zależy Ci na tym, aby można było regulować kąt padania światła lamp? W takim przypadku warto wybrać reflektory!

Reflektory to dzisiaj popularny sposób na oświetlenie sufitowe oraz ścienne w domach i w wielu innych przestrzeniach. Pod tym terminem kryją się niewielkie, kompaktowe lampy z małymi oprawami, które najczęściej można regulować. Są montowane bezpośrednio do sufitu, więc dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o niskich stropach.

 

Jeśli także jesteś na etapie zakupu odpowiedniego oświetlenia do domu, warto wziąć je pod uwagę. O czym warto pamiętać przed dokonaniem zakupu?

 

Gdzie możemy zamontować reflektory?

Reflektory to uniwersalne lampy, które można wpasować w każde pomieszczenie. Chętnie wybierane są jako oświetlenie sufitowe oraz ścienne, dlatego możemy dostosować je indywidualnie do swoich potrzeb.

 

W salonie reflektory dobrze sprawdzają się jako oświetlenie ogólne, ale również możemy zamontować je na ścianie i podświetlić nim obrazy albo meble. Często wybierane są także na korytarze – montowane bezpośrednio pod sufitem nie zawadzają i dają jasne oświetlenie wnętrza.

 

Możemy również zamontować je w łazience – pamiętajmy o tym, aby wybrać wtedy model posiadający odpowiednio szczelną obudowę, na przykład oznaczoną symbolem IP21 – lampa jest wtedy odporna na parę wodną skraplającą się na suficie.

 

Reflektory – pasują do różnych aranżacji

Do wyboru mamy obecnie różne wzory reflektorów, na przykład nowoczesne lampy Philips czy bardziej klasyczne modele od marki Massive.

 

Reflektory możemy zatem dopasować do wielu aranżacji – tych współczesnych oraz tradycyjnych, na przykład do wnętrz skandynawskich, industrialnych loftów, aranżacji minimalistycznych czy kolonialnych.

 

Jak wybrać dobre reflektory?

Gdy chcemy kupić dobre reflektory, dobierzmy je do aranżacji wnętrza i do miejsca montażu. Im większa przestrzeń, tym lampa powinna posiadać więcej punktów świetlnych.

 

Zwróćmy też uwagę na źródło światła – najlepszym wyborem będą lampy wyposażone w żarówki LED, które są energooszczędne, trwałe i ekologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here