Smartwatche – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

0
736

W dobie nieustającego rozwoju technologii wiele znanych od lat urządzeń przechodzi swoistą transformację. Stało się tak na przykład z poczciwym tradycyjnym zegarkiem, który przeobraził się w funkcjonalnego designerskiego smartwatcha. Dziś inteligentny zegarek nie tylko odmierza czas; w jego stylowej obudowie zamknięto wiele przydatnych funkcji i innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających codzienne życie współczesnego człowieka. Czy warto zatem zdecydować się na zakup smartwatcha i czym kierować się, wybierając zegarek? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są smartwatche?

Smartwatche to zegarki, ale służące nie tylko do odmierzania czasu. Te inteligentne i nowoczesne urządzenia to przydatne gadżety, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie – zwłaszcza osobom aktywnym. Dzięki połączeniu ze smartfonem smartwatche pozwalają na bieżąco odbierać powiadomienia (na przykład o połączeniach przychodzących, sms-ach, e-mailach itp.). Trenującym osobom pozwalają zaś zaplanować i monitorować przebieg treningu oraz mierzyć najważniejsze parametry, takie jak puls, ciśnienie krwi, spalone kalorie itp. Zegarek sportowy posiada licznik kroków, mierzy przebyty dystans podczas biegu czy jazdy na rowerze, a nawet monitoruje długość i jakość snu. Wiele modeli znaleźć można tutaj: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartbandy.html oraz https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartwatche.html.

Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – inteligentne zegarki przeznaczone są głównie dla aktywnych osób, które potrzebują innowacyjnych rozwiązań. Niemniej smartwatche nadają się tak naprawdę dla każdego, ponieważ dziś każdy z nas używa smartfona, za którego pomocą wykonuje wiele czynności. Co ciekawe – ze smartwatchy mogą korzystać także dzieci, oczywiście nieco starsze, które posiadają już własnego smartfona. To dobre rozwiązanie, kiedy rodzice nie chcą, by pociecha spędzała czas przed ekranem smartfona. Dzięki urządzeniu z funkcją dzwonienia i możliwością rozmowy z poziomu zegarka będzie w kontakcie z rodzicami i znajomymi, bez potrzeby ciągłego zerkania na ekran telefonu.

Zegarek smartwatch – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując smartwatcha należy zwrócić uwagę na system operacyjny, w jaki wyposażono zegarek. Najpopularniejszy jest system wear os, analogiczny jak system operacyjny android. Oznacza to, że zegarki wyposażone w ten system operacyjny będą idealnie współpracować przede wszystkim ze smartfonami na androidzie. Z kolei posiadacze iPhone’ów skorzystają z systemu Watch OS. Niemniej są to niejedyne dostępne systemy. Wielu producentów opracowało własne systemy operacyjne, jednakże warto sprawdzić, czy będą one w pełni kompatybilne z naszym smartfonem.

Kolejnym parametrem będzie rodzaj wyświetlacza. Można tu wymienić kolorowe wyświetlacze LCD lub AMOLED (podobne, jak w smartfonach). Dostępne są także wyświetlacze, opracowane w technologii E-Ink(jak w czytnikach e-booków). Są one mniej efektowne, nie dają tak dużych możliwości, jeśli chodzi o aplikacje czy innowacyjne funkcje, jednakże zaletą jest to, że bateria wytrzymuje dłużej.

Inteligentne zegarki, czyli funkcje i możliwości smartwatcha

Tym, co interesuje większość potencjalnych użytkowników smartwachy, są funkcje i możliwości urządzeń. Nie trzeba wspominać o podstawowych funkcjach, takich jak odbieranie powiadomień, mierzenie liczby kroków, sprawdzanie godziny itp. Zastosowane w niektórych modelach nowoczesne rozwiązania i funkcje sportowe potrafią zadziwić. Wymienić można chociażby: odtwarzacz muzyki, analiza w czasie rzeczywistym stanu organizmu (pomiar tętna, ciśnienia, nawodnienia itp.). Ponadto niektóre modele (smartwatche z NFC) pozwalają dokonywać płatności zbliżeniowych (np. za pomocą google pay), wyposażone są w bluetooth, termometr, barometr, wysokościomierz, krokomierz, kompas lub gps – tych funkcji jest naprawdę wiele i są niezwykle różnorodne. Należy więc przeanalizować własne potrzeby i pod tym kątem dobrać model zegarka sportowego.

Jak wybrać idealny model smartwatcha – smartwatch damski czy męski?

Jeśli chodzi o design, producenci mają naprawdę wiele do zaoferowania – zarówno smartwatche męskie, jak i smartwatche damskie o bogatym i nowoczesnym wzornictwie. Kolor koperty oraz kształt koperty można wybrać według własnego upodobania. Panie chętnie decydują się na różowe złoto i zegarki takich marek, jak michael kors. Panowie lubują się w zegarkach emporio armani. Chętnie wybierane są także smartwatche męskie o typowo sportowym designie. Na rynku dostępne są urządzenia o uniwersalnym wzornictwie. Jednym słowem – każdy musi samodzielnie zadecydować, jakie zegarek nosić na swoim nadgarstku.

Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny zegarek?

Warto się zdecydować na inteligentny zegarek, ponieważ to nie tylko designerski gadżet, ale przede wszystkim niezwykle przydatne urządzenie. Łącząc się ze smartfonem ułatwia organizację czasu, zapewnia bieżące odbieranie powiadomień, monitoruje stan organizmu podczas spoczynku i w czasie treningów oraz zapewnia wiele nowoczesnych rozwiązań. Zamknięte w małej obudowie funkcje z powodzeniem zastępują tradycyjny zegarek.

Jeśli masz pytania i wątpliwości w zakresie wyboru konkretnego modelu, to zawsze warto skorzystać z profesjonalnej porady pracownika sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here