Szybki rozwód przez Internet czy to możliwe

0
542

Rozwód krok po kroku

W naszym kraju co roku rozwodzi się kilkadziesiąt tysięcy par. Decyzja o całkowitym oddzieleniu się jest troskliwa i powinna być ponownie przemyślana. Jeśli jednak nie ma możliwości uratowania małżeństwa, trzeba wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby sprawnie przejść przez proces rozwodowy.
rozwieść się szybciej

Przed złożeniem pozwu o rozwód należy dokładnie sprawdzić treść pozwu i porozmawiać z małżonkiem. Dobrze jest poprosić prawnika o pomoc w prawidłowym sporządzeniu dokumentów. Jest to bardzo ważne. Zapobiegnie to odrzuceniu wniosku do uzupełnienia przez sędziów, jeśli w złożonym wniosku wystąpi błąd formalny. Ciekawą opcją jest pozew rozwodowy online. Dzięki tej usłudze można znacznie szybciej zakończyć procedurę.

Wniosek online (pozew rozwodowy)

Jeśli składasz pozew o rozwód przez Internet, musisz także opłacić koszty sądowe w wysokości 600 zł. Można to zrobić bezpośrednio w sądzie lub przelewem bankowym. Jeśli do pozwu dołączysz pokwitowanie, cały proces będzie rzeczywiście szybszy. Możliwe jest również złożenie wniosku o zwolnienie z opłat za rozwód, które muszą być uzasadnione w szczególny sposób, mający wpływ na stan cywilny, majątek i źródła dochodu.

Kiedy wybrać usługę pomocy ze strony prawnika?

Po złożeniu wniosku rozwodowego online inne strony muszą otrzymać petycję i sformułować odpowiedź na zabezpieczenie rozwodowe. W takich okolicznościach wsparcie prawnika jest bardzo pomocne.

Metody takie wiążą się z koniecznością realizacji licznych wniosków dowodowych i dodatkowej dokumentacji oraz opracowania odpowiedniej strategii postępowania przed sądem.

Przesłuchania

Ostatnim etapem wszystkich postępowań rozwodowych są rozprawy przed Sądem. Dobrze jest się do nich odpowiednio przygotować. Zaleca się na przykład ponowne przeanalizowanie wszystkich pozostałych dokumentów i przeczytanie pozwu, aby usunąć wszystkie problemy i szczegóły u współmałżonka lub prawnika.
Nawet w sytuacji, gdy proces rozwodowy jest już bardzo zaawansowany, para pojawi się na kontrakcie i będzie pamiętać o tym, aby walczyć o swój związek. Dlatego zalecamy, aby przed podjęciem ważnych kroków dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty sytuacji.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na rozwód. Jeśli dzisiejsze życie jest bardzo szybkie, np. niepowodzenia, alkoholizm lub inne uzależnienia, hazard, przemoc w domu, zaniedbania, przeciążenie pracą itp. rozwody są szczególnie częste.

Więcej odpowiedzi na pytania związane z rozwodem znajdziesz na naszym blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here