Test ciążowy prawdę Ci powie?

0
1011

Ciąża jest jedną z najważniejszych spraw w naszym życiu. Bycie mamą i tatą to sytuacja, która diametralnie zmienia nasze położenie – pod różnymi względami. W niektórych momentach życia ciąża może być oczekiwana mniej lub bardziej. Stąd istotną sprawą jest przeprowadzenie testu, który potwierdzi albo wykluczy bycie w ciąży. Od jego wyniku będzie zależeć nasze dalsze postępowanie, a w przypadku jeśli zdecydujemy się na urodzenie dziecka, życie.

1. Test ciążowy – czasem trzeba go przeprowadzić

2. Czy test ciążowy może się mylić?

Test ciążowy – czasem trzeba go przeprowadzić

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy test ciążowy może się mylić? Prawidłowo przeprowadzony test ciążowy powinien wykazać czy jesteśmy w ciąży. Do najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety należy zaliczyć zły termin przeprowadzania testu. Dla pewności powinien on być przeprowadzany przynajmniej tydzień po stosunku seksualnym, który mógłby zaowocować ciążą. Pewniejszy wynik uzyskamy, gdy poddamy się testowi dziesięć dni po stosunku. Test powinien być robiony rano, gdyż testy robione po południu lub wieczorem mogą dać negatywny wynik, pomimo tego, że będziemy w ciąży. Wiąże się to z niską  zawartością gonadotropiny kosmówkowej, określanej w skrócie hCG. Stężenie tego hormonu jest najwyższe o poranku. Najlepiej przeprowadzać to badanie przed wypiciem porannej kawy, czy herbaty, bo duża ilość płynu spożytego przed jego przeprowadzeniem, może zafałszować wyniki testu.

Czy test ciążowy może się mylić?

Na rynku są dostępne różne rodzaje testów ciążowych. Mamy więc testy płytkowe, strumieniowe, cyfrowe, paskowe oraz laboratoryjne, robione na podstawie badania krwi lub moczu. Negatywny test ciążowy może zaistnieć wówczas, gdy wykonamy go przed upływem siedmiu dni od stosunku, czy też np. następnego dnia po seksie. Taki test nie ma sensu i jego robienie w tak krótkim czasie po współżyciu jest stratą pieniędzy. Zdarzają się także przypadki, że ktoś ma pozytywny wynik testu, a nie jest w ciąży. Na pytanie: czy pozytywny pozytywny test ciążowy czy może się mylić, odpowiedź brzmi – tak. Wynik takiego badania mogą zafałszować niektóre lekarstwa, czy też choroby. Warto więc udać się do ginekologa lub ginekolożki, by ostatecznie uzyskać pewność w tym, jakże ważnym, temacie. Nie korzystajmy także z przeterminowanych testów, bo ich wyniki mogą być niemiarodajne. Najlepiej korzystać z testów od sprawdzonych producentów, a w trakcie przeprowadzania testu postępować zgodnie z jego instrukcją obsługi. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej o różnego rodzajach testów, korzystajmy z portali takich jak młoda mamo.pl – tam znajdziemy sporo interesujących informacji na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here