Ubierz się w zapach

0
978

Perfumy są jednym z elementów indywidualnego stylu każdego człowieka. Dopełniają wizerunek, a czasami bywają jego bardzo mocnym elementem – niektóre osoby bywają kojarzone na przykład głównie poprzez zapach, który zawsze unosi się w ich otoczeniu. Wiele znanych osób przyznaje, że niektóre perfumy towarzyszą im od lat, stając się dosłownie ich wizytówką. Wycofanie ulubionego zapachu perfum ze sprzedaży to dla niektórych po prostu dramat.

Krótka historia stosowania zapachów

Warto wiedzieć o tym, że ludzie stosowali aromatyczne pachnidła już przed wiekami, wtedy miały one jednak na celu zwyczajnie maskowanie nieprzyjemnego zapachu, który związany był z generalnie znacznie mniejszą uwagę przywiązywaną do higieny osobistej. Lepiej może sobie zatem nie wyobrażać tego, jak te wszystkie wonie wzajemnie się przenikały. Najważniejsze, że współcześnie perfumy są raczej towarem luksusowym, szczególnie te od renomowanych producentów i największych domów mody. Prace nad niektórymi zapachami trwają długie miesiące, składnikami są olejki eteryczne z roślin, drzew, kamieni, a nawet zwierząt. Im więcej naturalnych składników, tym perfumy droższe. Wiele aromatów to zapachy bardzo popularne, z łatwością rozpoznawalne na całym świecie. W dużych miastach można trafić czasami do perfumerii niszowych, w których można nabyć mało znane marki.

Zapach dla Ciebie

Co jest najpiękniejszego w perfumach? To, że dosłownie podkreślają indywidualny styl konkretnego człowieka. Na każdym, wybrany zapach perfum może bowiem prezentować się odrobinę inaczej, co jest związane między innymi z pH skóry konkretnego człowieka, jego naturalnym aromatem. Dlatego właśnie mówi się o tym, że każdy powinien przetestować sobie zapach i ponosić go przez jakiś czas, zanim zdecyduje się na zakup nowego flakonu. Perfumy, które zachwyciły nas u koleżanki czy siostry, na naszej skórze mogą prezentować się zupełnie inaczej. Ich aromat może być bardziej mdły lub duszący, może utrzymywać się zbyt krótko, wywoływać bóle głowy, albo zwyczajnie drażnić. I chociaż tego typu reakcje należą do rzadkości, warto zdawać z nich sobie sprawę. Tak łatwo uniknąć tego błędu – wystarczy wybrać się do drogerii stacjonarnej i użyć odrobinę testera, by przez kilka godzin oswajać się z nowym zapachem i sprawdzać swoje reakcje. Zakup lepiej zrealizować w miejscu, jakim jest drogeria internetowa – na stronie perfumy-marzeń.pl znajduje się naprawdę spory ich wybór.

Jak idealnie dobrać dla siebie zapach?

Zwykle inne zapachy towarzyszą nam wiosną i latem, a inne jesienią i zimą. Ten podział jest oczywiście jedynie umowy i niezwykle ogólny, jednak przykładowo perfumy damskie te dedykowane na wiosnę i lato, to najczęściej zapachy lekkie, cytrusowe, kwiatowe, pełne świeżości. Mają dodawać energii i odświeżać, czasami nawet chodzić – właśnie po to używa się lekkich wód toaletowych. Zapachy na jesień i zimę to często aromaty bardziej ciężkie, korzenne i drzewne, pełne orientalnych nut. Czasami w podobny sposób dzielone są zapachy na dzień i na noc. Te stosowane z rana są bardziej lekkie, pobudzające, zaś te na wieczór – bardziej zmysłowe i otulające. Cytrusowe, niezwykle orzeźwiające są zapachy sportowe, najczęściej dedykowane dla mężczyzn. Perfumy wieczorowe, bardziej eleganckie, zwykle mają więcej wysublimowanych nut zapachowych i kosztują więcej. Mnóstwo wspaniałych kultowych zapachów można kupić poprzez stronę perfumy-marzen.pl. To właśnie w tej drogerii każdy może spełnić jakieś swoje zapachowe marzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here