Udane chrzciny pod namiotem – o czym nie zapomnieć

0
284

Chrzciny urządzone pod namiotem w piękny, ciepły dzień potrafią pozostawić wspaniałe wspomnienia. Takie przyjęcie nie wymaga większej ilości przygotowań w porównaniu z typowymi chrzcinami na sali lub w domu. W tekście przedstawiamy główne zasady, którymi należy się kierować, aby to wydarzenie było udane. 

Wybierz odpowiedni moment na chrzciny

Chrzciny odbywają się zazwyczaj w pierwszych dniach lub tygodniach życia dziecka. Dzisiaj powoli odchodzi się od tego zwyczaju, ponieważ rodzice często chcą przywyknąć do swojej nowej roli, dlatego planują przyjęcie kilka miesięcy po narodzinach dziecka. Najpopularniejsze dni na to ważne wydarzenie to sobota lub niedziela. Równie istotnym czynnikiem przy wyborze daty jest pogoda. Uroczysty obiad będzie przyjemniejszy, kiedy odbędzie się w słoneczne popołudnie, a nie w deszczowy i pochmurny dzień. Namiot na chrzciny oczywiście ochroni przed deszczem, jednak wszyscy wolą, kiedy towarzyszy im słońce i piękna pogoda. 

Znajdź miejsce 

Impreza w plenerze wymaga odpowiedniego miejsca. Nie może to być pierwszy lepszy skrawek trawnika, tylko spokojny i cichy teren, jednak na tyle blisko cywilizacji, aby dojazd nie sprawiał problemów. Musi również być odpowiednio duży, aby pomieścić wielu gości pod rozłożonym namiotem. Jego wynajem to kolejny aspekt, o który trzeba zadbać. Należy również pamiętać, aby zapewnić gościom dostęp do toalet. Najlepiej byłoby, gdyby teren był ogrodzony- wtedy istnieje mniejsze ryzyko, że małe dzieci wbiegną pod samochód lub po prostu za bardzo się oddalą. 

Wynajmij namiot

Namiot dla gości musi spełniać odpowiednie wymagania. Ważne jest, aby był w dobrym stanie technicznym. Jego konstrukcja musi być stabilna, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo naszych gości. Istotne jest również to, jak wygląda namiot. Musi być czysty i dobrze by było, gdyby nie był zniszczony. Wtedy nie trzeba martwić się ukrywaniem mankamentów czy używaniem nadmiaru dekoracji w celu odwrócenia uwagi od brudu. Nowoczesne namioty mają odpinane ściany boczne, dzięki czemu możliwa jest większa modyfikacja ustawienia. 

Wybierz odpowiedni strój

Tradycja nakazuje, aby pociecha była ubrana na biało. Symbolizuje to niewinność i czystość. Strój rodziców powinien być elegancki, ale nie tak wystawny, jak na przyjęcie weselne. Należy unikać głębokiego dekoltu czy odkrywania innych części ciała z powodu religijnego charakteru przyjęcia. 

Wypożyczenie namiotu na chrzciny to wspaniały sposób na świętowanie. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, która na pewno pozostawi po sobie wiele przyjemnych wspomnień. Sprawdź ofertę https://www.ekodynamic.com.pl/oferta/wypozyczalnia-namiotow/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here