Czym są podajniki ślimakowe?

0
960

Urządzenia te wykorzystywane są w wielu branżach nie tylko do przemieszczania materiałów. W zależności od modelu stanowić może także podajnik z dozownikiem oraz odbieralnik. Maszyny o specyficznym wyglądzie znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest transportowanie towaru przy zachowaniu jak najwyższej wydajności. Świetnie sprawdzą się nie tylko w branży budowlanej czy w rolnictwie, ale również w przemyśle spożywczym.

Podajniki ślimakowe – co warto o nich wiedzieć?

Urządzenia od staltechnika.pl/ wykorzystywane są w wielu branżach. Najczęściej ślimaki mają stosowane są do:

  • ➢ podajnika
  • ➢ pługa wirnikowego
  • ➢ podajnika popiołu.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje podajników ślimakowych:

  1. Podajnik ślimakowy korytkowy typu U z pokrywą lub bez – tego typu urządzenia mogą być mobilne, a więc wyposażone w kółka, umieszczone na konstrukcji nośnej lub przytwierdzone do podłoża na stałe.
  2. Podajnik ślimakowy typu „rura” – są to podajniki zamknięte, wewnątrz rury znajduje się wał ślimakowy.

Zastosowanie

Podajnik ślimakowy ma za zadanie w sposób wydajny transportować materiał, zazwyczaj jest to towar sypki, a więc piach, żwir, popiół, zboże. Tak szerokie możliwości sprawiają, że urządzenie wykorzystywane jest w rożnych branżach, w tym w rolnictwie, budowlance, a nawet w przemyśle spożywczym. Ich budowa zależna jest przede wszystkim od przeznaczenia – znaczenie ma nie tylko rodzaj surowca, który będzie przy jej pomocy podawany, ale również skala produkcji lub wykonywanych prac. Maszyna musi być dopasowana pod kątem wielu parametrów, w tym również rozmiaru i mocy.

Podajnik ślimakowy na zamówienie

Specyfika wielu branż wiąże się ściśle z koniecznością dopasowania stosowanych maszyn do jej potrzeb i wymagań. Tylko dzięki temu wszystkie procesy przebiegają sprawnie i przede wszystkim wydajnie. Zlecenie profesjonalnej firmie zaprojektowania podajnika ślimakowego, który dostosowany będzie do zadań, jakie będzie wykonywał to krok ku usprawnieniu prac oraz związanych z tym oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here