Dekoracja okna w nowoczesnej kuchni. Poradnik

0
824

Warto przygotować sobie jak najlepsze okno na świat – dosłownie oraz w przenośni. Okazuje się, że to, jak zadbamy o naszą przestrzeń w tym zakamarku pomieszczenia, ma niebagatelny wpływ na odbiór całości wnętrza. Weźmy na tapet kuchnię, czyli pomieszczenie, w którym spędzamy relatywnie dużo czasu podczas przygotowywania posiłków i nierzadko także ich konsumpcji. Jak sprawić, żeby kuchenne okno prezentowało się niczym z prestiżowego wnętrzarskiego katalogu?

Eleganckie zasłony. Perfekcja wykonania i modne kolory

Najistotniejszym bodaj elementem ozdabiającym kuchenne okno jest zasłona. Jaka powinna być? Przede wszystkim dobrana do stylu aranżacyjnego, jaki w owym wnętrzu zastosowano. Nowoczesne egzemplarze niezwykle często zaskakują minimalizmem. Monochromatyczne propozycje warto połączyć z innymi dodatkami (jak choćby doniczki z kwiatami czy eleganckie świeczniki), natomiast te z printami pełnić mogą funkcję głównego elementu ozdobnego i nie trzeba ich dodatkowo o nic uzupełniać.

Nowocześnie, ale z nawiązaniem do przeszłości

Nie tylko zasłonami żyje kuchenne okno, chciałoby się powiedzieć. Sposobów na urozmaicenie tej niewielkiej i istotnej zarazem przestrzeni jest wiele. Do łask powróciły lambrekiny, maleńkie firany, które mają za zadanie wprowadzić do wnętrz rodzinną atmosferę przytulności. Te urokliwe bardzo ozdobne elementy, które nierzadko kojarzą się ze stylem rustykalnym w kuchennej przestrzeni, mogą zachwycać bogactwem printów albo prostotą swojej formy. Wszystko zależy od tego, jakie są preferencje domowników w owej kwestii.

Sprawdzone rozwiązanie dla wymagających, czyli rolety rzymskie

Zachwyca się dziś nimi (nie bez kozery zresztą) cały świat. Trudno się temu dziwić, wszak stanowią bardzo udany mariaż estetyki i funkcjonalności. Rolety rzymskie, bo o nich jest tu mowa, tworzy się dziś ze szlachetnych materiałów pochodzenia naturalnego, zważając na perfekcję ich wykonania. Z ich montażem każdy sobie poradzi, zmieniając nudną i zwyczajną okienną przestrzeń w taką, w której rządzi design na światowym poziomie.

Polacy z wielkim upodobaniem wybierają dziś dla siebie delikatne, przepuszczające światło modele. Są jednak osoby, które sięgają po egzemplarze nieco bardziej zabezpieczające przed wpadaniem promieni do wnętrza. Wszystko uzależnione jest tutaj od tego, jaki efekt domownicy pragną w swojej kuchennej przestrzeni uzyskać. Ma ona być na co dzień pełna delikatnego światła albo też lekko przyciemniona, z atmosferą relaksu i odpoczynku. Tego typu rolety stały się dziś ciekawą alternatywą tradycyjnych modeli, które wiele osób wręcz odstraszają swoim dalekim od naturalnego wyglądem. Tutaj jednak używa się zwykle wysokogatunkowej bawełny, więc miłośnicy ekologicznego podejścia do kwestii aranżacji wnętrz (skądinąd niezwykle aktualnie popularnego) mogą być szczerze usatysfakcjonowani. Starannie wykonane, z urokliwymi haftami, bardzo efektowne.

W jaki sposób uzupełnić dekorację okna kuchennego?

Warto wiedzieć, że dekoracje okien Villadecor to nie tylko zasłony, lambrekiny czy rolety typu rzymskiego. Stanowią one podstawę ozdób przydatnych w tym wnętrzu, ale warto zadbać o dodatkowe urozmaicenie owej przestrzeni. W jaki sposób? Jej uzupełnieniem stać się mogą choćby modne doniczki z kwiatami, które ustawione zostaną na parapecie. Modnymi obecnie dodatkami są także niewielkie świeczniki albo nowoczesne figurki. Te ostatnie pełnić mogą funkcję domowych bibelotów nie tylko na komodzie w pokoju dziennym, także przestrzeń kuchenna domaga się stylowego udekorowania. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i nie wprowadzać zbyt wielu elementów ozdobnych jednocześnie (w myśl zasady co za dużo, to niezdrowo). Jednak kilka ciekawych modeli na pewno wyczaruje w przestrzeni nowoczesnej kuchni dokładnie takie okno na świat, jakie każdy esteta sobie wymarzył!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here