Jak zapakować paczkę do paczkomatu?

0
159
Young woman getting parcel from cell of automatic post terminal outdoors. Concept of contactless and smart delivery. Idea of modern shipping and logistics. Woman wearing yellow sweater

Rynek przesyłek kurierskich rośnie dynamicznie z roku na rok i co ważne, jest to tempo dwucyfrowe. Oczywiście nie jest to trend występujący wyłącznie w Polsce, ale dostrzec go można w całej Europe, jak i wielu państwach na całym świecie.

Niesamowita rewolucja paczkomatowa

Jednym z segmentów przesyłek, który rozwija się wyjątkowo szybko od kilku lat, są tzw. paczkomaty. Dlaczego się tak dzieje? Otóż są dwie główne przyczyny tego zjawiska.

Po pierwsze, jest to pochodna rewolucji w handlu w kanale e-commerce, który jest ostatnimi czasy bardzo popularny. To wygodny i bezpieczny sposób robienia udanych zakupów w sieci.

Po drugie, pandemia sprawiła, że konsumenci cenią sobie nadal bezpieczny dystans społeczny, i dokonują zakupów w sposób zdalny, nie wchodząc w bezpośrednią interakcję kupującym.

Rosnący rynek produktów używanych

Jest jednak i trzeci powód, który powoduje dużą popularność paczkomatów. Dzięki temu, że jest ich już w Polsce kilkadziesiąt tysięcy, łatwo je spotkać zwłaszcza w miastach, sprawia to, że zwykły Kowalski nie musu iść na odległą pocztą, która zresztą kojarzy się ze staniem w kolejce.

To sprzyja też wymianie handlowej między osobami fizycznymi, które obracają na dużą już skalę przedmiotami używanymi. Wpisuje się to zresztą w ekologiczny trend konsumencki — zero waste.

Jak zadbać o przesyłkę?

Aby przesyłka nadana w paczkomacie spełniała wymogi operatora paczkomatu, nie uległa po drodze zniszczeniu, i bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy zadbać o kilka istotnych szczegółów. Jakich? Oto i one.

Warto zaopatrzyć się w kartony na wymiar

Dobrze sprofilowane kartony to połowa sukcesu. Dzięki ich zakupowi mamy pewność, że zapakowany przedmiot nie będzie obijał się wewnątrz opakowania. Ponadto zaoszczędzimy na takiej przesyłce, gdyż lepiej dopasowany wymiarowo karton oznacza niższą opłatę za przesyłkę.

Poza tym tekturowe kartony do pakowania to już w przeważającej mierze ekologiczny wyrób. Często pozyskiwany jest w procesie recyclingu i służy do wielokrotnego użytku. A więc dzięki niemu jesteśmy jeszcze bardziej eko.

Wnętrze też ma znaczenie

Właściwa, zewnętrzna warstwa ochronna opakowania to tylko połowa sukcesu. Zadbać również o wewnętrzne zabezpieczenia.

Idealna do tego będzie na pewno popularna folia stretch. Dzięki niej w jedną, stabilną całość połączymy przedmioty, które mają wiele elementów.

Innym, sprawdzonym sposobem zabezpieczenia będzie z kolei folia bąbelkowa. Jest ona szczególnie przydatna przy wysyłce różnego rodzaju wyrobów, które mogą się potłuc, a więc ceramicznych, glinianych, no i przede wszystkim szklanych.

Dzięki tego typu wymienionym powyżej prostym i tanim zabezpieczeniom nasza paczka do paczkomatu trafi bezproblemowo i bezpiecznie do oczekującego na nią odbiorcy.

Szukasz kartonów do pakowania i innych elementów pozwalających zapakować paczkę do paczkomatu? Sprawdź https://e-hurtownia-opakowan.pl/kartony-c17.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here