Koce akrylowe, wełniane, polarowe, jakie jeszcze? Najcieplejsze rodzaje koców

0
986
Koce-akrylowe

Długie jesienno-zimowe wieczory to czas, w którym przyjemnie jest zaszyć się w domu, wtulić w miękki, ciepły koc i poczytać książkę lub obejrzeć dobry film. Chyba każdy z nas ma czasem na to ochotę. Oczywiście wybór lektury lub filmu jest sprawą indywidualną, a co z wyborem odpowiedniego koca? Okazuje się, że nie każde okrycie zapewnia nam taki sam komfort, dlatego warto przyjrzeć się temu, z czego robione są koce i pledy.

Gdzie szukać koców i pledów?

Chcąc kupić ciepły i miły w dotyku koc lub pled mamy wiele możliwości. Możemy wybrać się do sklepu, w którym znajdują się akcesoria domowe oraz różnego rodzaju tekstylia. Tego typu okrycia znajdziemy także w sklepach z elementami wyposażenia wnętrz, w marketach, dyskontach oraz sklepach meblowych. Pledów możemy szukać także w internecie, koce akrylowe, wełniane i polarowe zostały zestawione na www.Homebook.pl. Skoro wiemy już, gdzie ich szukać, to czas najwyższy zastanowić się, z czego powinny być wykonane, aby spełniać nasze wymagania.

Jakie są rodzaje koców?

Rodzai koców i pledów jest wbrew pozorom całkiem sporo. Niektóre wykonane są z tkanin naturalnych, inne są sztuczne, ale wszystkie mają swoje zalety, które warto poznać, aby dokonać właściwego wyboru.

Jednymi z najpopularniejszych są obecnie koce akrylowe. Akryl jest tkaniną sztuczną, jednak zazwyczaj miesza się go z bawełną, aby był przyjemniejszy w dotyku. Koce akrylowe są bardzo ciepłe i niezwykle miękkie oraz puszyste. Dzięki temu, że jest to także bardzo wytrzymała tkanina, wiele osób wybiera właśnie ten rodzaj. Zdarza się jednak, że niektórzy czują się źle pod kocami ze sztucznych materiałów.

Alternatywą dla akrylu jest na przykład bawełna. Koce bawełniane również cieszą się bardzo dużą popularnością. Zdarza się, że do bawełny dodana jest odrobina akrylu, jednak w przeważającej części są to naturalne okrycia. Koce i pledy wykonane w 100% z bawełny są zdecydowanie cięższe od tych z domieszką akrylu, mniej puszyste i wymagają większej pielęgnacji.

Kolejny naturalny materiał to wełna. Koce wełniane są z reguły drogie, czasem w ich składzie można znaleźć domieszkę kaszmiru lub bawełny. Oczywiście najbardziej pożądana jest naturalna wełna, która jest wskazana zwłaszcza dla osób z problemami skórnymi.

Wśród koców z tkanin sztucznych warto wspomnieć także o okryciach polarowych oraz tych wykonanych z mikrofibry. Ich zaletą jest to, że są przyjemne w dotyku, lekkie i bardzo ciepłe. Wiele osób wybiera je także ze względu na niską cenę oraz to, że łatwo je pielęgnować.

Najcieplejsze rodzaje koców?

Choć może się wydawać, że im bardziej puszysty koc, tym cieplejszy, to okazuje się, że najcieplejsze są koce wełniane. Wełna jest tkaniną o wielu korzystnych właściwościach, jedną z nich jest higroskopijność, dzięki czemu zatrzymuje ona wilgoć i pozwala naszemu ciału oddychać, dlatego pod takim kocem nie spocimy się, ani też nie zmarzniemy. Niestety zdarza się, że materiał ten wywołuje reakcje alergiczne i w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie koc polarowy lub akrylowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here